Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit gondoltok a fogfúrásról?

Mit gondoltok a fogfúrásról?

Figyelt kérdés

Félek a fogfúrástól, ezért többet szertnék megtudni róla, például fogorvosoktól . Na?


Hülye válaszoktól kíméljetek . Előre köszi .



2014. júl. 24. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én pont ma fogok menni gyökérkezelésre (második alkalom) , abban is van fúrás. :)

Ha érzéstelenítőt adnak rendesen, akkor nem fog fájni, maximum kényelmetlen, furcsa érzés lesz. Meg ugye az a hülye hang, na az idegesítő. Nekem az segít, hogy ha szóval a rádió bent, akkor arra próbálok figyelni, elterelem vele a figyelmemet. Ha mégis éreznéd és nem lennél 100%-ig lezsibbadva, akkor szólj. Mikor az első gyökérkezeléses időpontomnál kitágították a lyukat fúrással, akkor nekem az elején picit érzékeny volt, de szóltam és kaptam bele még érzéstelenítőt.

Amúgy válassz olyan fogorvost, akiben meg tudsz bízni. Én is nagyon paráztam, mert elköltöztem otthonról és a jól megszokott fogorvosom helyett most más van, de baromi rendes és ügyes ő is, szóval rá merem bízni magam.

2014. júl. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi én egyébként nagyon félek eleve a fogorvostól vagy inkább attól hogy fog fájni, én kedden megyek fúrni fog, és sokszor fúrt már de inkább akkor félek a legeslegjobban mikor a váróteremben vagyok :( Pszichológusnál is voltam , segített is és azóta nem annyira parázok de mégis szörnyű ez az egész :/ Nem tudom most mit csináljak mert ha rágondolok most is ideges leszek úgy hogy nem tudom mi legyen :/
2014. júl. 24. 10:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is a fogorvosi kezeléseknél a fúrás a legrosszabb, kiskoromban nem adtak érzéstelenítőt,csak fúrtál,és amikor már nagyon fájt akkor hagyták abba, addigra sikerült rendesen kifúrni, na a mai napig utálom a fúrást, de ha azzal kész (érzéstelenítés mellett nem szokott fájni)már megnyugszok, a tömés,csiszolás stb,már nem zavar.
2014. júl. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De az én fogorvosom azt mondta hogy az érzéstelenítő csak az ínyre hat, úgy hogy felesleges lenne. Nekem csak akkor sdtak érzéstelenítőt mikor húztak, és akkor egyáltalán nem fájt :)
2014. júl. 24. 13:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mindig kapok injekciót, és az hat,nem csak az ínyre. Szerintem keress fel egy másik fogorvost, hidd el ha találsz egy normálisat már nem félve fogsz beülni hozzá, ezt tapasztalatból mondom.
2014. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :D
2014. júl. 25. 07:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!