Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ért valaki a panoráma röntgen...

Ért valaki a panoráma röntgen felvételhez? Megnéznétek nekem, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A 4 foggyökeret ki kell húzni,ez világos.

De van a képen gyulladás,ciszta vagy valami hasonló?

És a bölcsességfogakról mit gondoltok,ki kellene húzatnom őket?

[link]


2013. okt. 22. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az egyik kihúzásra ítélt gyökered körül van némi felritkulás, de ha ki lesz húzva, akkor nem gond. Bölcsesség fogak szerintem teljesen rendben vannak, más elváltozást nem látok. Egy fogászati asszsiztens
2013. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, még hozzátenném, hogy a két alsó bölcsességfogadat veszélyes is lenne kihúzni, mivel elég szabálytalanok a gyökereik, és világosan látszik a felvételen, hogy közre fogják a nervus alveolaris inferiort (ez egy ideg), ami ha megsérül, a fél arcod lebénulhat.
2013. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

jobb felső hatos gyökér, körülötte hatalmas gyulladás-mindenképp húzás

bal felső 5,6 szintén húzás gyanús, ezt már nem igazán lehet megmenteni

jobb alsó 6-os mintha szuvas lenne, de lehet csak rávetülés. élőben lehetne eldönteni.

jobb alsó 8-as nagyon szuvas- szintén húzás.

a többi úgy gondolom rendben van

2013. okt. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jajj nagyon szépen köszönöm hogy írtatok,és ráadásul ilyen hasznos dolgokat!

Egyébként azért tettem fel a kérdést,mert egy fogorvos(magánklinikán),kapásból azzal kezdte,hogy mind a 4 bölcsességfogamat ki kell húzni!

Nem akartam elhinni...az egyiket lehet hogy tényleg ki kell,mert eltűnt belőle egy pici darab,és néha nyomásra érzékeny.

Kedves első válaszoló,hogy érted az hogy felritkulás?Ugye nem csontpusztulás,vagy micsoda? :(

2013. okt. 22. 21:04
 5/11 A kérdező kommentje:
És még annyi,hogy ha ki kell húzni a jobb alsó bölcsességfogat,mennyi esélye van annak hogy megsérül az az ideg?
2013. okt. 22. 21:11
 6/11 anonim ***** válasza:

felritkulás egyenlő a gyulladással...gyulladás következtében pusztul a csont. ha megszűnik a kiváltó ok (a gyulladást okozó fog) be fog csontosodni idővel.

Az idegsérülés mindig benne van a pakliban, mint műtéti komplikáció...a panoráma röntgenekkel az a gond, hogy csak 2 dimenzióban ábrázolnak ezért a képletek egymásra vetülnek. A képen az ideg csatornája és a gyökércsúcs egy helyen ábrázolódik. ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy közvetlen közelében, de ennyiből nem lehet megállapítani...elég közel lehet a 2 egymáshoz ezért nagy óvatosságot igényel a szájsebész részéről. Az igazság az, hogy bár fennáll az idegsérülés lehetősége, de ez a fog egyértelműen elhalt, a helyzet csak rosszabb lesz. a gyulladás ugyanúgy átterjedhet a csontra, ezért célszerű lenne eltávolítani.

(egy fogorvos)

2013. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :o)
2013. okt. 22. 21:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Az előttem szóló már elmondta, hogy mi a felritkulás. Abban az esetben, ha a bölcsességfog gyökerei ideg közelben vannak, esetleg közrefogják vannak műtéti eljárások, amelyekkel pl. előbb ketté vágják a fogat, majd úgy veszik ki stb. Ezek segítenek megelőzni a komplikációkat. Még annyit h az idegsérülés kockázata alsó fogak esetében áll fenn.
2013. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :o)

Remélem minden rendben lesz,az az igazság hogy nagyon félek.

Altatásban fognak mindent megcsinálni.

2013. okt. 23. 14:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne félj

Utána jobb lesz

2013. okt. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!