Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet baj abból hogy a körmömm...

Lehet baj abból hogy a körmömmel kaparom a fogamat?

Figyelt kérdés
Fogszabályzóm van, tehát az étel elég gyakran a fogamra ragad. Elég ciki szokott lenni társaságba ha a fogad között van valami így ezért tehát elszoktam vonulni, és a körmömmel kicsit megkapargatom a fogamat, hogy lejöjjenek róla ezek a kis darabok. Havonta járok fogorvoshoz(a fogszabályzó miatt) szóval ne mondjátok, hogy menjek fogorvoshoz, csak azt akarnám megtudni, káros ez a fogaimnak?
2008. júl. 30. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem hogy káros, hacsak a körmöd nem olyan erős mint valami fúró. :) Végülis a fogkefe is ugyanezt csinálja és abból sincs baj, úgyhogy szerintem ebből se lesz.
2008. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Károsnak nem káros csak undorító!

Használd gyakrabban a fogkefédet. Mindenhol van mosdó és el tudsz menni kajálás után megmosni. Nekem is volt fogszabályzóm és én ezt csináltam. Vagy ne 3egyél társagában.

Ja és erre való még a fogpiszkáló.

2008. júl. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem káros, de ha mondjuk tartasz a táskádban egy fogkefét az higiénikusabb nem? Még fogkrém se kell, csak gyorsan beszaladsz mosdóba, átdörzsized szárazon és kész.
2008. júl. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Barátom is csinálja,engem idegesít a látvány is,meg a hangja is.El se tudom képzelni,hogy lehet ezt csinálni,mert ha én meg is vakarnám,nem jönne ki.Mindegy,ha neked jó,csináld.
2008. júl. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A körmöd alatt sok baktérium van, ebből a szempontból nem épp a legcélszerűbb megoldás.
2008. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen gondot okoz inkább továbbra is nyugodtan kapargasd, de van egy ötlete..brendon bababoltban kapható egy olyan szájápoló kendő, ami a babáknak a fogait és lepedékét tisztítja. érdemes lenne venned, és azt nyugodtan tudod használni, ráadásul több ízben van és nagyon esztétikus..

Én is vettem, mert nagyon romlanak a fogaim a terhesség miatt, és én sem tudok mindenhol fogatmosni.

2008. júl. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
sztem nem gáz... én is mindig lekaparom a lepedéket a fogamról.. aztán általában belekenem az öcsém melltartójába...
2010. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!