Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fehér fogtömés mennyibe...

A fehér fogtömés mennyibe kerül jelenleg a körzeti orvosnál?

Figyelt kérdés

2014. máj. 30. 11:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Régebben nekünk is fizetni kellett érte,de egy ideje ingyenes,állítólag az amalgámot már nem is használják mert rájöttek,hogy mérgező...időben! A lényeg,hogy a fehér tömésért sem kell fizetni. A múlt hónapban tömte az első fogam,amibe ajánlott egy jobb minőségű tömőanyagot,amit elfogadtam,és 5000ft-ot fizettem érte. Igaz nagyon kevés kell belőle,meg is mutatta a katalógust,ahonnan ők ezeket rendelik,ami támogatott pár ezer Ft-ba kerül egy "tubus",ebből kb 40.000,és még ezt is támogatják részlegesen!! Szóval nagy átverés,hogy a sima fehér tömésért fizetned kéne!
2014. máj. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Régebben valóban kellett fizetni az esztétikus tömésért. Ennek az volt az oka hogy az esztétikus fogászati eljárások (fogfehérítés, fogpiercing, fehér tömés) nem tartoznak bele a kötelező alapellátásba, ami a fogmegtartáson alapul és nem az esztétikán.

A helyzet azóta változott annyiban hogy az amalgámot kivonták a forgalomból (hivatalosan 2013-tól). Az amalgám valóban mérgező, azonban messze nem annyira hogy az komoly károkat okozzon a szervezetben (max. elszíneződik a fog vagy az íny - amúgy létezik az amalgámnál is toxikusabb tömőanyag, amit ma is használnak).

Az ok amiért mégsem lehet már használni, az az hogy az amalgám könnyen mellé- ill. alászuvasodik, mert nehéz olyan üreget kialakítani számára hogy bent is maradjon és a széle is jól illeszkedjen. Ráadásul ezért a foganyagból is mindig a kelleténél többet kellett levenni (szögletes forma kialakításához). Azóta viszont feltalálták és forgalomba hozták az ún. adhezív technikát, aminek a lényege hogy a kompozit (fehér) tömőanyag kémiailag köt a foghoz. Ennek az előnye hogy a szükségesnél többet nem kell levenni a fogból és fehér anyaggal lehet dolgozni. Természetesen ennek a technikának is vannak hátrányai, de a jelenléte mégis kiszorította az amalgámot a forgalomból.

Röviden és tömören: régen fizetni kellett az esztétikus tömésért a körzetisnél, ma azonban az új technikáknak köszönhetően már a hátsó fogakra is a TB által támogatott fehér tömés kerülhet.

2014. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom- az én körzetisem fogszínű tömése,

amit csinált, ki is esett, az amalgám még ott van

a helyén -

2014. máj. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálunk 1000-3000-ig terjed.
2014. jún. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!