Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges, hogy a fogselyem...

Lehetséges, hogy a fogselyem kárt tett benne?

Figyelt kérdés
Az elülső, jobb oldali fogam oldalt be van tömve. Azért lyukadt ki az a fogam, mert a mellette lévő foggal túl szorosan helyezkedtek el egymással, és sehogy sem tudtam közöttük takarítani, tehát a lényeg: betömték. Ma tisztítottam a fogaimat fogselyemmel, majd miután végeztem valami gyanúsat kezdtem érezni. Megnéztem a tükörben és észrevettem, hogy ki tudom fújni a levegőt a kis résen. Eddig nem tudtam, és még rés sem volt ott. A tömés nem esett ki, semmi baja nem lett. Lehetséges, hogy kárt tettem a fogamban? Kilyukaszthattam? Segítség!!!
2014. máj. 14. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Ha mostanában tömték be, akkor lehet, hogy a tömés kicsit kisebb, mint a fogad volt, így a rés tágasabb lett, könnyebben tisztítható és mellesleg a levegőt is át tudod fújni rajta. Ez esetben nem kell aggódnod.


Ha régebben tömték be, és elkezdett körülötte szuvasodni, akkor előfordulhatna, hogy a fogba beakadó fogselymet túl erősen megrántva letörsz egy kis darabot az amúgy meggyengült fogból, de azt észrevetted volna.

2014. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
2 hónapja volt tömve. De újra megnéztem, és semmi baja nincs a fogaimnak! Azt hittem, hogy lyuk van ott, de nem! Most vettem észre, hogy mikor matattak a számban, csináltak egy kis helyet, amit eddig észre sem vettem. :) De a válaszod megnyugtató volt! :)
2014. máj. 15. 16:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!