Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit fognak csinálni a fogammal?

Tomark kérdése:

Mit fognak csinálni a fogammal?

Figyelt kérdés
Pár éve volt egy lyukas fogam, eléggé kifúrták és betömték és most kiesett a tömés pár hónapja meg porladozott de nem tört le belőle csak porladozott eg kicsi mikor kiesett a tömés. Maga a fogam nem fáj. Viszont nagyon csúnya és több mint a fele letört szerintem és az ínyemnél van egy kisebb pukli már régóta. Sztks fogdoki azt mondta valószínüleg húzni kell de szerintem nem kéne egy lyuk miatt húzni bár elég csúnya. vagy lehet ki kell húzni? pár éve mellette is kihúzták a fogam csak akkor ez benőtte valahogyan. lehet hogy tényleg ki kell húzni?

2014. febr. 7. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha normális fogdokihoz mész, az mérlegelni fog. Két dolgot tehet: szépen visszaépíti, ha van értelme vagy tesz rá egy koronát. Kihúzni legvégső esetben fogja csak. Nekem is le van törve egy fogam és vissza van építve a letört rész, évek óta így van.
2014. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem harcolj a fogadért. Hasonlóban vagyok most benne (és volt egy hasonlóm tavaly, mondjuk az nem volt begyulladva), és esetemben egyik alkalommal sem merült fel a húzás. Úgy értem, magándokinál. Az ilyet - elviekben/tapasztalataim szerint - lehet gyökérkezelni, aztán újra felépíteni vagy koronát tenni rá.

A helyedben én elmennék másik/magándokihoz, meghallgatnám, ő mit mond és mérlegelnék. Ez esetben az anyagiakra fogva sem érdemes hagyni, hogy húzzanak, mert a pótlás mindenképp drágább és körülményesebb is.

2014. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!