Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit fognak csinálni a fogammal...

Mit fognak csinálni a fogammal és mennyire fog fájni?

Figyelt kérdés

Az egyik bal alsó őrlőfogam lyukas, elszíneződött és nagyon sok le is tört belőle.

Kedd óta fáj iszonyatosan, pénteken voltam fogorvosnál, fájdalomcsillapítót irt fel és beutalt erre a hétre szájsebészetre, mondván hogy ez az ő területük már.

A fog úgy néz ki hogy közepen van egy nagyon mély lyuk és két oldalt van a letört rész, valószínűleg nem lehet csak úgy kihúzni.

Akkor mit fognak vele csinálni?

Nagyon fog fájni?

A válaszokat előre is köszönöm!

15/L


2014. jan. 21. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen állapotban van, menthető e még. Több lehetőség van, vagy gyökérkezelik és készítenek rá egy onlayt, vagy ha nagyon tönkrement a korona akkor lepreparálják egy kis csonkra és öntött csapos műgyökeret raknak bele és arra építenek egy koronát. A harmadik lehetőség hogy kihúzzák, a negyedik pedig hogy ha van elég koronai rész lecsiszolják, és tesznek rá egy koronát. Ne izgulj nem fog fájni.
2014. jan. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Juj te szegényke! Én is úgy parázok a fogorvosoktól, hogy csak na!


Egyet tudok mondani: akármit is fognak csinálni biztos kapsz érzéstelenítőt anélkül nem állnak neki vájkálni mert a száj egy kényes hely.


Nekem régebben húztak fogat. Teljesen be voltam tojva. Kaptam egy injekciót az nem volt olyan rémes és pár perc múlva már nem is éreztem a fél arcomat akár le is haraphattam volna a nyelvem.

Észre sem vettem, hogy kihúzta pedig jó nagy gyökere volt és megizzasztotta a dokit a művelet de nem éreztem semmit. Meg is lepődtem, mikor közölte, hogy kihúzta.

Utána egy kicsit rossz volt fájt erre számítani kell.


Gondolom a dokid nem akarta tovább tördelni a csonkot így egy kicsit óvatosabban fogják kivenni talán egy kicsit vágnak.

Szerezz be fájdalom csillapítót és meglátod hamar túl leszel rajta.

2014. jan. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha szájsebészhez utalt, akkor gondolom ki kell húzni, kapsz egy szurit, elzsibbadsz és nem érzel fájdalmat, lehet, hogy gyökérfogóval simán kiszedi a szájsebész.
2014. jan. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!