Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 tömés után is fáj a fogam,...

2 tömés után is fáj a fogam, és érzékeny. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
kb 1 hónapja mentem vissza másodszor a fogdokihoz azzal a panasszal, hogy az a fogam amit betömött az előtt 2 héttel fáj és nagoyn érzékeny nem bírok ráharapni. Kiszedte a tömést,és újra tömbe valami gyógytöméssel. azt mondta menjek vissza 2 hét múlva. Ez meg is történt, majd ezt a tömést is kiszedte, ekkor már épp, hogy éreztem a fájdalmat, és betömte egy másik töméssel mondván majd ez jó lesz. azóta is érzem, hogy érzékeny a fogam. Nem tudom mit tegyek. félek, hogy ha elmegyek más fogorvoshoz, akkor ugyan így semmit sem fog érni, csak pénzt adok ki fölöslegesen. mit tehetnék. nem akarom, hogy kihúzzák a fogam még csak 20 vagyok, ez túl korai lenne
2008. júl. 17. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szájöblítés valami csodaszerrel, ami megnyugtatja a fogat.

Adj egy hetet neki: ezalatt javulhat a helyzet.


A kihúzás előtt pedig lehet még gyökérkezelés... nem a legjobb mulatság elszenvedni, de jó esetben a fogad kap még jó pár évet. Ehhez viszont időben észre kell venni - akkor viszont fél évente ellenőriztetned kellene. Ha meghal ez a fogad, akkor elmúlik a fájdalom, de elkezd belülről romlani: és jó esetben szétesik - rossz esetben góc lesz belőle, ami elég veszélyes.

2008. júl. 18. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az Elmex Sensitive fogkrémet (meg heti 1x az Elmex zselét!), s ha 2-3hét után sincs semmi javulás, akkor sajnos szerintem másik dokit kellene keresned!
2008. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lehet, hogy az a problémád, mint ami nekem volt. Nekem azért csinált gyógytömést az orvos, hogy megtudja, szükség van-e gyökérkezelésre, vagy a gyógytömés utáni végleges töméssel rendbe hozható-e a fogam. Ha a gyógytöméssel is spontán fáj a fog,(hidegre-melegre lehet érzékeny) és ami fontos, hogy éjjel is fáj, (fekvésben 15 percig szokott) akkor az fogbélgyulladás, és ilyenkor szükség van gyökérkezelésre. Nekem gyökérkezelni kellett, mert a gyógytöméssel is változatlanul fájt. Nem fájt egyáltalán a kezelés, ha erre kerülne sor nálad is, ne félj tőle.
2008. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!