Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a gond?

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy számomra érthetetlen problémával szeretnék hozzátok fordulni.

Egészségesen táplálkozom, nem eszem zsíros, sós ételeket, odafigyelek a fehérje/szénhidrát/zsír/ásványi anyag bevitelre, mivel már lassan fél éve járok edzőterembe. Nem iszom kólát, se kávét, se alkoholt. Vizet és néha zöldteát. Nem dohányzom és nem is drogozok.

Minden reggel és minden este, valamint ha van lehetőségem akkor délutánonként is egyszer fogat mosok, ennek ellenére a fogaim nem teljesen egészségesek, vannak amikből letört 1-1 darab minden ok nélkül, és van ami lyukas.

Minden második hónapban járok fogorvoshoz, akiknek hiába mondom, hogy rendszeresen fogat mosok nem hiszik el és engem hibáztatnak a fogaim miatt.

Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget!



2014. jan. 18. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Hülyék az orvosaid. Egy normális orvos ránézésre leveszi az ember fogából, hogy mossa-e vagy sem. A töredezés nem a nem mosás eredménye, hanem kálciumhiány és/vagy egyéb hiánybetegségek. Nekem tinikoromban volt ilyen, csonterősítőt kellett szednem, attól maradt abba.

A lyuk pedig egy olyan dolog, hogy a fogaid genetikai adottságodtól függően strapabíróak, vagy nem. Van, akinek minimális ápolással soha nem szuvasodnak, és van, akinek gondos ápolás mellett is.

Ezt egy fogorvosnak illene tudnia. Szégyent akarnak benned ébreszteni, biztos, hogy többet perkálj. Aki ilyen zöldeket beszél, azt én otthagynám a helyedben.

2014. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy ha a szuvasodás a nem helyes fogmosási technikád miatt alakul ki (ami fontosabb, mint a fogmosás gyakorisága), akkor se érdemled meg, hogy hibáztassanak. Akkor tanítsa meg a helyes technikát, az is az orvos dolga. Szóval itt is hibádzik a hozzáállása a dokinak.
2014. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam már arra is, hogy rosszul mosom a fogaim, de utána néztem többször is, hogy miként kéne és próbálom úgy csinálni gondosan minden helyen és jó technikával. A kondizás miatt szedek csonterősítőt, ízületvédőt és vitaminokat, tehát ilyesmi hiány nem merülhet fel, csak már kezd elegem lenni ebből. :(
2014. jan. 18. 22:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Értem. Azért más hiánybetegségnek utánanézhetsz. Sőt a harapási rendellenességek is okoznak töredezést (és nekem az is van). Lehet, hogy egyszerűen gyengék a fogaid. Ez tényleg genetika, egyik embernek erősek, nem romlanak, a másiknak meg igen. Én is utóbbi kategóriába tartozom. Vannak problémák a fogaimmal, időről-időre, szuvasodás is, sőt egy időben foltosodott, az is valami hiánybetegség miatt. A dokim (nagyon jó orvos) mégse mondta azt, hogy de trehány vagyok, nem mosom a fogam. Sőt, mikor először voltam nála, a számat alig nyitottam ki, máris mondta, hogy a szájhigiéniámmal semmi baj, de az ínyemen látszik, hogy egy kis vitamin nem ártana.

Úgyhogy a helyedben mindenképp megpróbálnék olyan dokit keresni, aki nem érzi szükségét annak, hogy megszégyenítsen, mikor neki tisztán látnia kell, hogy nem mond igazat...


Fogtöredezésről a következőt találtam:

"A fogak szerkezetére belső módon, azaz vitaminokkal, ásványi anyagokkal addig lehet hatni, míg azok a csonton belül voltak, csíra állapotban, azaz kisgyermekkorban.


A fogak áttörése után a belső vitaminos támogatás már nem hat kifejezetten a fogakra, maximum az egész szervezetet, illetve a szájban az íny védekező képességét segítheti. Az erős töredezés hátterében lehet valamilyen genetikai hiba a zománc vagy a dentin fejlődése során, de ezek megerősítésére, én úgy tudom, nincs nagy lehetőség.


A fluoridos fogkrémek, az Elmex zselé (magas fluorid tartalmú fogkrém, hetente egyszer) segítenek, hogy a zománc anyagába fluorid épüljön be, a természetesen jelenlevő hidroxil-apatit nevű anyag mellett ezáltal fluorid-apatitot is fog tartalmazni a zománc, mely keményebb anyag az eredeti hidroxilapatitnál.


Érthetetlen letöredezést okozhatnak még különböző harapási rendellenességek, például mélyharapás."


Nos mint mondtam, nekem a csonterősítő segített, de ezek szerint neked se ártana, ha a harapásod ellenőriznék.


Keress egy jó dokit.

2014. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!