Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelésnél a fog minden...

Gyökérkezelésnél a fog minden gyökerét kezelik, akkor is ha csak eggyel van gond?

Figyelt kérdés
Ma volt az első gyökérkezelésem. Szerencsére eddig még minden rendben, nem fájt akkor sem és most sem. Viszont nem értettem, hogy miért kell mind a három gyökérből kiszedni az ideget, ha tulajdon képpen csak eggyel volt gond. Ezt tényleg mindenhol így csinálják?
2013. okt. 25. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
miből gondolod, hogy csak azzal az eggyel volt gond? attól, hogy csak egynél látszik röntgentünet, a baktériumok ugyanúgy jelen vannak a többi gyökérben is, ugyanúgy elhal ott is a fogbél, hisz a fogbél egységet alkot minden gyökérben és a pulpakamrában. Az lenne a gáz, ha csak az egyiket gyökérkezelnék...
2013. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, hogy a gyökerek külön is kezelhetőek és nem kell egy nagyobb fogat teljesen szétfúrni, ha csak az egyik oldalon van látható probléma.
2013. okt. 25. 15:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen , ki kell tisztítani mivel a fogban találkoznak. Gyakorlatilag műhiba / bár ez túlzás/, ha nem csinálja meg.

A pulpa üregből futnak lefelé a gyökérbe az idegek, erek. Ha az egyik gyökércsatornában van gyulladás csak idő kérdése mikor terjed át a többire.


Itt látod sematikusan az anatómiai alapokat:


[link]

2013. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Persze hogy ki kell kezelni az összeset!

Én jártam úgy,hogy röntgen 3 gyökeret mutatott,de a fogamnak 4 gyökere volt,az alig látszott a képen,mutatta a doki,de én nem is nagyon láttam....na előtte csak 3 gyökeret kezelt ki,és mivel a 4.-et nem,pár hét múlva iszonyatosan fájt az egész fogam,már azt hittük nem sikerült a kezelés,de kiderült hogy azért,mert 4 gyökerem volt,nem 3

2013. okt. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!