Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fáj a fogam a csokitól?

Miért fáj a fogam a csokitól?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok nemrég nõtt ki az utolsó bölcsességfogam. Minden fogam eredeti (a létszámuk is teljes) és tömés sincs egyikbe se. Nemrég voltam sulival fogászati ellenõrzésen 2 v. 3 fogam törött (fraktál vagy valami ilyesmit mondtak rá) azt mondták nem kell vele semmit csinálni egyet is értek nem fáj meg semmi ilyesmi. Viszont hátul van pár "elvileg" egészséges fogam ami az utóbbi idõben fáj ha csokit eszek, nem érzékeny se hidegre se melegre de a csokitól fáj, viszonylag hamar elmúlik de elég intenzív a fájdalom. Miért van ez? Hogyan lehet kezelni?

2013. dec. 25. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Szokott-e vérezni az ínyed pl. fogmosáskor?
2013. dec. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Ezzel én is így vagyok, de nem mindenféle csokitól fáj.


Tömve nincs fogam, egyik sem lyukas, se nem szuvas (2 hete voltam ellenőrzésen). Vérezni sem szokott semmi.

2013. dec. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ez nekem is van, főleg akkor ha nagyon édes csoki vagy más nagyon édes étel, de pl nem mindig reagál így... kedvétől függ.
2013. dec. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Létezik olyan érzékenység, ami csak édességtől van. Próbáljátok ki a Sensodyne fogkrémet, hátha segít.
2013. dec. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Nem a fogkrémen múlik, hanem a csoki cukortartalmán. Én is éreztem régebben ilyet, lehet, hogy kezd szuvasodni a fogad. A cukor gyilkos anyag, nemcsak a fogak szuvasságát okozza, hanem egy rakat betegséget, ha rendszeresen fogyasztjuk. Egyél cukormentes csokit (én házilag csinálok, általában sztíviával édesítve, kakaóvajból), vagy egyáltalán ne egyél. Nekem a tömény méz is meg tudja fájdítani egy kicsit, úgyhogy azt is ritkán eszem.
2013. dec. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. dec. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Örülök hogy nem vagyok egyedi eset. A cukorról biztos nem mondok a 4. legjobb kaja a sör a szalonna és a pékáruk után. Igen elôfordul hogy vérzik az ínyem... de ez nem kellett volna hogy feltûnjö az ellenôrzéskor? Arra a lakkozós cuccra még el is mennék de a fognyaktömés kicsit durván hangzik.
2013. dec. 26. 10:02
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
Jo sz.ar izlesed van :D sor, szalonna, fuj mindig is utaltam. Inkabb egy paranyica sajtyvagy valamo jo kis rantotthal tartarral xd
2018. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Kinek ki, emiatt miért bántasz mást?
2019. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!