Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire veszélyes ha vért...

Mennyire veszélyes ha vért nyelek?

Figyelt kérdés
Az egyik fogamat megpiszkáltam. Lyukas és belül van benne egy pukli és ahogy megpiszkáltam vérzett nem nagyon vagy 2 percig és már el is állt. De egy kis vért lenyeltem :/ és nem tudom nem e lesz ebből valami baj mert olvastam, hogy a vért nem szabad lenyelni mert megalvad és megfulladsz tőle :/
2013. dec. 4. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hol olvastál ekkora baromságot??!!! Nem fogsz megfulladni! Szépen lefolyik a gyomrodba és megemészted.
2013. dec. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elsősegély könyvben.. úgy olvastam hogy ha valakinek vérzik az orra akkor akkor azért kell lefele tartani a fejét, hogy ne a torkán folyon lefele a vér mert attól meg is fulladhat ha elzár ott valamit. Meg ha a foga is vérzik akkor is gézre kell harapni hogy ne a vért nyelje.
2013. dec. 4. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Amit olvastál, az inkább nagyobb mennyiségű vérre vonatkozik, és arra az esetre, ha "cigányútra megy", tehát a gyomor helyett a tüdőbe folyik véletlenül.


A másik probléma ezzel, hogy a vértől esetleg hányhatsz is, de ez is inkább nagyobb mennyiségekre vonatkozik.


Úgyhogy nincs mitől tartanod :)

2013. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez nem nagy mennyiség volt.. mert mikor éreztem h lenyeltem utána mentem kiköptem vagy 3x kellett utána el is állt szerencsére a vérzés.
2013. dec. 4. 19:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyire durva az elbutulás a fiatalok közt...
2013. dec. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit olvastál a fulladással kapcsolatban az arra vonatkozik,ha az illető elveszíti(elveszítheti) közben az az eszméletét. Akkor van esélye "félrenyelésnek".
2013. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel ne menj fogorvoshoz, mert ott is vért nyelsz :)9
2013. dec. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj. Én a mandulaműtétemnél ébren voltam, és bizony sok vért nyeltem, mégis itt vagyok. :)
2013. dec. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!