Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Arcüreggyulladásra antibiotiku...

Arcüreggyulladásra antibiotikum-kúra fogműtét előtt: ajánlott, vagy sem?

Figyelt kérdés

Jövőhétre van időpontom kivetetni a bölcsességfogaimat, de pár napja kiderült, hogy enyhe arcüreggyulladásom van. Ma antibiotikumot is írt fel az orvos. A gyulladás maga, illetve az antibiotikum bevétele mennyiben befolyásolja a fogműtét utáni időszakot? Bevehetem az antibiotikumot a foghúzás ellenére? Az érzéstelenítővel amit a doki fog adni, meg a fájdalomcsillapítóval, amit a foghúzás után én veszek be, nem lesznek nemvárt mellékhatások, ugye? Nem szoktam gyógyszert szedni általában, ezért fogalmam sincs, hogy ez a kombó nem tartozik-e a "nem ajánlott" kategóriába... Leginkább attól félek, hogy ha nem veszem be az antibiotikumot a foghúzás miatt, a gyulladás az ínyemre/állkapcsomra is átterjed a műtét utáni gyógyulási időszakban.

Sajnos a foghúzást sem tehetem másik időpontra csak úgy, és nekem se lesz most hónapokig megint alkalmam/időm rá.



2013. nov. 28. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem leszel kikezelve az arcüreggyulladásból, szerintem meg se csinálják a fogászati műtétet!

És ezt ne halogasd, a gyulladást minél előbb rendbe kell tenni. Úgyhogy szedd végig az antibiotikumot és utána majd meglesz a fogászati műtét is.

2013. nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi bajod tőle, gyulladásra szedett antibiotikum mellett gyakran szednek fájdalomcsillapítót. De ha jól emlékszem az antibiotikum a fogamzásgátlónak bekavarhat (nem tudom ez érint-e, ha igen akkor keress valakit aki tájékozottabb ebben).
2013. nov. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy az antibiotikum szedésének időtartama alatt lesz a fogászati műtét időpontja is. Ha utána lenne a foghúzás, nem is aggódnék, de így vannak kétségeim. Bár mostmár kevésbé aggódok.
2013. nov. 28. 21:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is foghúzás (ráadául kettő is,amiből az egyik egész hátul) kellett antibiotikum kúrát a bölcsességfog melletti gyulladás miatt.

Annyit mondott a doki,hogy fájdalomcsillapitót úgy szedjem,hogy antibiotikum elptt 1 órával,illetve utána egy órával,és kész.

Bár mivel foghúzás után csak 1 napig féjt a helye,az sem kibirhatatlanul,így összesen 3 fájdalomcsillapitóval letudtam a foghúzást.

2013. nov. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!