Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudnátok tanácsot adni?...

Tudnátok tanácsot adni? Tegnap voltam szájsebészeten és kihúzták az egyik felső fogam amely letört. Össze is varrták a sebet.

Figyelt kérdés

Tudnátok segíteni, hogy ápoljam és, hogy mit ehetek? Fogat is moshatok már? És ha mosok fogat akkor természetesen érheti víz is nem?


Azt vettem észre a seb körül fehér, nem fáj..ez baj?



Köszönöm a válaszokat!:)



2013. nov. 19. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Remélem, adtak fájdalom csillapítót meg gyulladás csökkentőt és akkor már elég jó a helyzeted!

Amit szopogathatnál (akár minden második órában) az a TRAUMEEL nevú homeopátiás gyógyszer, ami szuper ilyen műtétek után, mert nagyon gyorsan fog gyógyulni a seb. Második szedési naptól már elég lesz a napi 3-szor 1 elszopogatása, éhgyomorra.

Szokták mondani, hogy tejet ne egyél-igyál! mert akkor jobban begyullad.

Nem szabad szívogatni, mert akkor kijön belőle az a vérrög, ami később az ínyt fogja alkotni!

Szerintem a többi fogadat moshatod, de ezt az egyet én min. 1 hétig nem piszkálnám! és olyat ne egyél, ami apró magvas, mert ha belemegy: hogy szeded ki? Jobbulást!

2013. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az jó, ha nem fáj

Akkor nincs más teendő vele

2013. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első napokban inkább leveseket egyél

Vagy ha rágni kell, a másik oldaladon

2013. nov. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Az orvos semmit nem írt fel

2013. nov. 20. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ettem ilyenkor kakóóba apritót zsemlét na nem már hogy leveseken éljek mert nemigazán szeretem a levest
2013. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!