Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzót raknak fel...

Fogszabályzót raknak fel gyökérkezelt fogra?

Figyelt kérdés
Sajna a jobb felső 5 már gyökérkezelt, meg lehet, hogy az alsó 6-ost is gyökérkezelni kell. Az utóbbi jobban idegesít, mert tudom, hogy fogszabályozásnál a hatosokra teszik a tartógyűrűt :\
2013. nov. 19. 08:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvos vagyok, de nem fogszabályozó szakorvos.

Azt tudom, hogy a gyökérkezelt fogakat valamivel nehezebb testesen elmozdítani, mint az ép fogbéllel bíró fogakat, ezért néha lassabb, hosszabb kezelésre van szükség. De nem zárja ki a fogszabályozó lehetőségét.

Szerintem nincs akadálya annak, hogy a gyűrűt tömött vagy gyökértömött fogra helyezzék, ugyanakkor manapság nem mindig használnak gyűrűt. A hatosokra is olyan brekettet szoktak ragasztani, mint a többi fogra. Bár lehet, hogy ez a lehetőség drágább, mint a gyűrű használata. Sajnos ezt nem tudom.

2013. nov. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!