Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzót csak akkor...

Fogszabályzót csak akkor raknak fel ha csak maradandó fogaid vannak már, vagy ha tejfog is akkor kihúzza?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy úgy nem kerülhet fel hogy van ntejfog?
2013. nov. 10. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Addig nem kerülhet fel még vannak tejfogaid.
2013. nov. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó nem tudja jól!Nem kell mindenhez hozzászólni ha fogalmad sincs róla!Van egy olyan készülék Damon system a neve amit akkor is fel tudnak rakni,ha még van tejfogad.Nem húzzák ki a tejfogat megvárják míg kiesik.A lányom 10 évesen kapott ilyen fix készüléket és még bőven volt tejfoga.Csak azokra kapott brekettet. Ami maradandó fog volt a tejfogakon pedig csak átfutott az ív.igy egy tolórugó segítségével helyett tudott csinálni a többi fognak.Sztk-s fogszabályzáson négy fogát akarták kihúzni hat év állandó fogszabályzást mondtak,utána még a retenciós készüléket négy évig kellett volna hordania.Ezzel szemben megmaradt négy egészséges fog,három év után nemsokára leveszik,és am a jó még benne,hogy lágy erőkkel dolgozik,tehát nincs akkora fájdalom és nem tekergetnek s
2013. nov. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elöző vagyok nem tudom miért küldte el.Szóval nem tekergetnek,szorítanak drótot és rövídebb a kezelési idő is.Tehát,igen,van olyan készülék amit akkor is felragasztanak,ha van még tejfogad.
2013. nov. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem 10 évesen nem rakták fel a fogszabályzót mert tejfogaim voltak még, és azt mondta ha 13 éves leszek és kiesnek a fogaim majd akkor fogja felrakni az állandót. Addig kivehetős fogszabályzót kaptam és 13 évesen fel is rakta és azóta is van :)
2013. nov. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!