Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem tudom hogy hogyan kezeljem...

Nem tudom hogy hogyan kezeljem a fogaim?

Figyelt kérdés
Nos az a történetem hogy kb 4 éve felbátorottam és a helyi fogorvoshoz elkezdtem járni hogy a beteg és nem szép fogaimat rendbe rakassam. Szépen megkaptam a töméseket bár egyik fogamnál sem sikert elsőnek mert a nyomorék fogorvos nem jól fúrt és mindig tömés után fájni kezdett a fogam és hát jöhet a gyökérkezelés. A felső fogsoromat szinte majdnem végig az összeset gyökér kezelte ami aztán 2 év múlva egy másik fogorvosnál kiderült hogy annyira kikezelte a fogaim hogy valami ide meg tápanyag csatornákat vagy mit el is pusztított majdnem. Na a lényeg hogy azóta barnás zöldes csík van a fogaimon felül (alsó az szép fehér) meg barnás az egész. Azóta megpróbáltunk egy másik fogorvost is ennek érdekében h mi lehet ezzel . Azt mondta h le kell polirozni de nem lehet örökké ezt csinálni mert elkopik a fogréteg és érzékeny lesz. Elment egy polirozásra és igen utánna szép lett de ennek volt anyagi vonzata is. A kérdésem az lenne valakinek volt már ilyen gondja? tudtok valami jo megoldást a fehéritésre vagy valami jó fogkrémet?

2013. szept. 28. 07:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy kicsit zavarosan írtad le, de értem. Szóval, a gyökérkezelt fog persze, hogy idővel ilyen lesz... mert eltávolítják a csontszövetből az "életet". Ezért besárgul, bebarnul. Valóban nem lehet mindig polírozgatni.

A fogkrém nem művel csodát- nem fehérít, nem távolít el fogkövet, nem gyógyítja az ínybetegségeket, ez csak ámítás. Az otthoni fehérítő módszerek meg károsak.

Van a Smile Stripes matrica, netről rendelhető asszem 5000-7000 Ft-ért. Csak jót hallottam róla.

Van a sínes megoldás- fogdoki készít egy sínt, ezt felhelyezed éjszakára, belefecskezdezed a fehérítő anyagot (külön kell megvenni), ez is jó eredmémyt hoz.

Meg van a rendelői fehérìtés.

2013. szept. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Gyökérkezelt fog már sosem lesz fehér. Én kerámia vagy műanyaghéjat tettetnék rá, akkor csak ragasztanak, nem veszítesz a foganyagból. És ez a legolcsóbb is.
2013. okt. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!