Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért romlanak állandóan a...

Miért romlanak állandóan a fogaim? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

már több mint 10 fogam van betömetve és rendszeresen mosok fogat stb, ne is beszéljünk arról hogy lassan már 20db fogam sincs mert a többi "belülről" úgy elromlik, hogy ki kellett húzatni.

észrevettem, hogy 2 fogam megint kezd lyukas lenni, megint mehetek vissza az orvoshoz pedig már 2 éve nemvolt rossz fogam.

(nem sztk-s dokihoz járok, hanem magánorvoshoz) aki nagyon jó, és mindenki csak ajánlani tudja, nekem is jól megcsinálta de most még is megint rosszak a fogaim.

lehet, hogy örököltem azt, hogy ennyire rosszak a fogaim?



2013. szept. 25. 14:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
annyi még lemaradt, hogy 20 éves sem vagyok még
2013. szept. 25. 14:05
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem sok volt a savam évek őta, és sorban szétette a fogaimat, de lehet genetikai tényező is, nekem pl anyukámnak voltak rosszak a fogai rendes fogápolás mellett, és mintha örököltem volna tőle.

Lehet ok a nem megfelelő fogtisztítás is, pl. helytelen fogmosás, valamint a fogközöket is tisztítani kell naponta fogselymezni, vagy fogköztisztító kefével kitisztítani, mert sokszor innen indul el a szuvasodás. Fogköveket is fontos évente leszedetni.

2013. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Miket eszel, iszol egy nap?
2013. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

1 válaszoló;fogselymet fogak közötti részt is tisztítom rendesen, fogkövem nem volt még soha (nem szólom el).

Eleinte én is azt hittem, hogy a savam miatt van de az orvos szerint nem.


2 válaszoló; eszek mindent normális kajákat, gyümölcsöt, édességet stb..

ez is megint csak furcsa mert a megfelelő fogtisztítás mellett nem romolhatna tőlük a fogam.

Apukámnak voltak ilyen rossz fogai de neki csak a tejfogak voltak rosszak nekem a csontfogakból is 6-ot muszáj volt kihúzni, 10 tömve van és most 2 megint lyukad ki.

ráadásul borzasztó nagyok a foggyökereim amitől még nehezebb volt őket kihúzni, az orvosomnak hála nem sok mindent éreztem de régen az sztk-s dokik viszont megkínoztak párszor.

még amiket 17 éves koromban ki kellett húzni tejfogak is voltak köztük, azoknak is volt gyökerük az orvosnak is leesett az álla.

inni is sok mindent iszok, a kólát és az alkoholos italokat nem szeretem azokat nem szoktam

2013. szept. 25. 21:37
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem akarlak megbántani, de szuvasodás tiszta szájban nem alakul ki. A baktériumok okozzák, amik megtelepszenek étkezés után. Én nem állítom, hogy nem mosol fogat, csak nem megfelelő technikával! Ezzel pedig többet ártasz. Persze van genetikai hajlandóság is, de ez sok esetben nem indok.
2013. szept. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi a választ, nem bántottál meg :)

egyszerűen nem értem hogy még mi a fenét tehetnék azért, hogy a fogaimat ne egye a fene :D

komolyan nem bánnám ha mindet kihúznák és kapnék protkót csak arra meg sajnos nincs pénzem

2013. szept. 25. 22:07
 7/13 anonim ***** válasza:

van lepedékfestő tabletta: menj el, vegyél, használd

Ennyi...

Véleményem szerint sem használod lelkiismeretesen a fogselymet és /vagy a két fogmosás között kávézgatsz teázgatsz, narancslevezel...

2013. szept. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Nemko77 válasza:
100%

Nekem is hasonló problémám van sajnos, bár nem ilyen rohamosan romlanak. Van 2 gyökér kezelt, 1 kihúzva és úgy néz ki még egy ki lesz húzva. (azt remélem hatás szünet)

Én kerülöm egyébként a cukros - szénsavas italokat, reggel iszok egy kávét, de az után meg fogmosás jön, édességet se nagyon eszek.

Szerintem genetika, valaki soha nem vigyáz a fogaira, mégis rendben vannak neki, más - pl. te - meg hiába tesz meg mindent, romlanak.

2013. szept. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nemko77: most nem akarok kiselőadást tartani a különböző ételek fogakra gyakorolt hatásáról, mert mindenki elaludna :D de annyit elárulok, reggel elvileg azonnal fogat kène mosni, ahogy felkelsz. Ugyanis ha nem, sőt, kávét iszol, "megeteted" a bacikat a szádban, amik éjszaka képződtek. Utána hiába mosol fogat, a kár megvan... a gyümölcsök saveróziót okoznak, az édes fogszuvasodást, tulajdonképp alig ehetnénk valamit, ha a fogainkat akarjuk védeni. Tanács: reggel fogmosással kezdjetek. étkezések után várjatok fél órát a fogmosással (ha nincs rá lehetőség, igyatok vizet és/vagy öblögessetek vele), este pedig szintén fogmosással zárjátok a napot. Iktassatok fogselymet, szájvizet mikor tudtok.

Amúgy még annyi, hogy a Te fogaid nem olyan vészesek...láttan a klinikán sokkal több bajt is egyszerre:)

2013. szept. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Naponta háromszor fogat mosok, fogselymet használok minden étkezés után, mégis romlanak a fogaim, egyik ismerősöm szinte soha nem mossa a fogait és egyiknek sincs semmi baja, idős korú és még minden foga megvan.
2013. szept. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!