Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A régi amalgán töméseket...

A régi amalgán töméseket szeretném kiszedetni a fogorvossal. Kell-e érte fizetni vagy sem, ha látszólag egyébként nem kéne kicserélni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, kell!
2009. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A régi amalgámtöméseidet célszerű minél előbb kicserélni. Az amalgám több szempontból is rossz. Higanytartalma mérgezheti a szervezeted, ami például fejfájással, izületi és egyéb problémák, megjelenésével járhat. Komoly problémát jelent, hogy az amalgám tömések az esetek nagy részében csak mechanikailag rögzülnek a fogban, nem tapadnak a fog anyagához, ezért komoly a másodlagos szuvasodás kialakulásának a veszélye, amit csak akkor fogsz észrevenni, amikor már nagy a baj.

Ha van rá lehetőséged, keress fel egy jól felszerelt maszek fogorvosi rendelőt, ahol szakszerűen ki tudják cserélni a meglévő amalgámtöméseidet jó minőségű adhéziós (tapadó) esztétikus tömésekre. Sajnos a magán rendelések sokba kerülnek, itt keményen megkérik a portéka árát…

A körzeti orvosi rendelőt lehetőség szerint messzire kerüld el, ezekben a rendelőkben mennyiségi és nem minőségi munkára mennek, általában elavult hiányos felszereléssel dolgoznak, és nem fordítanak kellő figyelmet a betegre.

Ha ahhoz a körzeti orvoshoz mész akihez tartozol, akkor az alap szintű esztétikus tömésért szerintem nem kell fizetned. Ha jól tudom akkor a fogmegtartó kezelésekért nem kell fizetni, ha a körzetre mész. De ha jót akarsz magadnak körzetre nem mész…

2009. nov. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nekem nem kellett fizetni,söt ,a fogorvos ajánlotta fel,hogy kicseréli. Oda mentem,ahova körzetileg tartoztam,ott semmiért nem kell fizetni. Persze a fogpótlásért,fehéritésért kell.
2009. nov. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Ezek szerint a fogorvos beállítottságától függ a dolog. Szerencsére sikerült szerdára bejelentkeznem, majd kiderül...
2009. nov. 9. 11:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!