Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy lehet megszokni a foghiányt?

Hogy lehet megszokni a foghiányt?

Figyelt kérdés
Májusban alul a jobb hatos fogamat kihúzták, de megint kell egy jobb felső hetest. Ez az egy fogam is nagyon irritál, hogy hiányzik, olyan mintha nem tudnék rendesen enni, és még rosszabb lesz, mert pont alul-felülről fog egy-egy hiányozni, így azon az oldalon végképp nem tudok majd enni, vagy ha igen, nehezen. Olyat lehet, hogy csak két fogra kérek kivehető fogsort?
2009. nov. 2. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Hidat kell csináltatni. Nem olcsó, anyumnak 1 évig kellett gyűjtenie, hogy tudjon csináltatni 2 hidat a fogaira, hogy végre rághasson azon az oldalon, 120.000 ft-ba került, de neki nem csak 1-1 foga hiányzott, hanem egymás után több. A tied olcsóbb eset szerintem, mert van fog, ami megtartja a hidat.
2009. nov. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én a fogbeültetést ajánlom, igaz h nem tul olcsó (kb.150e/db)de nagyon megéri. ha hidat rakatsz, számolni kell azzal, hogy a 2 fog amit áthidalnak könnyen tönkremehet, mivel azokat lecsiszolják, a hid alá bemehet egy kis ételmaradék, és egyböl ott a baj. rossz esetben még - 2/4 fog. fogbeültetésnél ilyen kockázat nincs, nekem is csináltak. egyáltalán nem vészes. remélem segitettem :)
2009. nov. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem kell megszokni,cska pénz kérdése.Ma már nagyon fejlett a fogtechnika, sokféle megoldás van ,olyanok,hogy észre sem veszik hogy nem a saját fogad.Szóval csak a pénztrácád birja,.
2009. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, itt a bibi, hogy a pénztárcám nem bírja:D. Amúgy gondolkodtam a fogbeültetésen, de azt olvastam, hogy erős dohányosoknak könnyen kilökődik, én pedig eléggé az vagyok.

Köszi a válaszokat

2009. nov. 2. 23:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is kihúzták a jobb alsó hatosomat már 2 éve. Ajánlották is, hogy hidaznak szívesen, de nekem sem volt rá pénzem. Nem tudom hány éves vagy(én 22), de nekem azt mondta az orvos, hogy összébb fognak "úszni" a fogak. Nekem most 2 év után érezhető, hogy jóval kisebb lett a hézag a fogaim között. De amíg nem volt kicsi a hézag, addig kezdetben nekem is fura volt és nem mertem enni azon az oldalon. De aztán próbálgattam, hogy milyen rajta enni, és tökéletesen működik, nem zavaró. Szerintem bőven meg lehet szokni, ha arra gondolsz, hogy micsoda tortúra egy híd csináltatása, pláne, hogy ahhoz a körülötte lévő fogaidat is szét kellene csiszolgatni.

sok szerencsét:)

2009. nov. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább a beültetés -
2014. jún. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minek hagytad kihúzni ?
2014. jún. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán hagyd abba a dohányzást
2014. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!