Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyen nehezen jön ki egy...

Ilyen nehezen jön ki egy hátsó fog? Más is élt át hasonló szenvedést?

Figyelt kérdés
Néhány hónappal ezelőtt elmentem a fogászatra,mert fájt a bal alsó fogam(pont a bölcsességfog előtti).Mivel már a teteje is fekete volt,arra gondoltam,biztos kihúzza,de nem!Szépen lecsiszolta és betömte.De a fájdalom csak nem akart elmúlni,és úgy tudtam inni,hogy a fejemet féloldalra kellett dönteni.Most pénteken már megelégeltem ezt a fájdalmat,és visszamentem a doktornőhöz,aki csináltatott egy röntgenfelvételt.Kiderült,túl mély lett a fúrás,ezért nem múlt el a fájdalom.Felajánlotta,hogy gyökérkezeli,de én mondtam azt,hogy eleget szenvedtem vele,húzza ki,elég volt.Erre beadta a szurit,és 30 percig kint várakoztatott.Ekkor már a bal oldali szájüregem teljesen elzsibbadt.Aztán szólítottak,de az a bő 5 perces kemény tortúra,amit ki kellett állnom,az maga volt a pokol.Nem fájt az érzéstelenítő miatt,de először meg sem akart mozdulni.Kért egy másik fogót.Valami nagyon minimálisat éreztem,hogy enged a fog,de csak a fele jött ki,azaz beletört,a másik fele még benne maradt.Két kézzel rángatta a fogót,mire nagy nehezen megadta magát a másik része is.Aztán a fogat vizsálgatva a doktornő azt mondta,a legjobb választás volt kihúzatni.Mégegyszer nem kívánom vissza,és senkinek sem!

2013. szept. 8. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is elég nehezen adta meg magát a bölcsességfogam...alig fért hozzá a doki ráadásul. De pár perc nem sok, a páromnak negyven percig kalapálta a fejét egy sztk-s orvos, mikor a ferdén nőtt bölcsességfogát kiszedte. Falfehér volt, mikor kijött. De dokifüggő is, mert a másik, ugyan úgy nőtt fogát meg öt perc alatt kikapták, de az húszezerbe került, magánorvosnál.
2013. szept. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem amikor beletörték, haza kellett mennem és anyuval bemenni a szájsebészetre, ott műtötték ki a másik felét, mindenféle emelőket használtak és utána a doki oda akarta adni a fogat, hogy tegyem el, mert ő még ekkora gyökeret nem látott. De azért fájni nem fájt, inkább hosszadalmas volt és több injekció kellett hozzá. Utána pár napig nem tudtam kinyitni a számat.
2013. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!