Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap volt gyökérkezelésem...

Tegnap volt gyökérkezelésem és azt hiszem valamit elrontottak?

Figyelt kérdés

Gyógyszeres tömést tettek a fogamba, de úgy hogy a tömés magasabb mint a fogam alapállapotban, így nem is tudom összezárni az állkapcsom. Ez rettentően zavaró, mert alvás közben is állandóan felriadtam mikor véletlenül összekoccantak a fogaim. Ráadásul még fáj és érzékeny így 'duplán' nem tudok rágni. Azt olvastam, hogy a gyógyszeres tömés akár egy hónapig is bent lehet és én nem tudom hogy fogom kibírni ha esetleg addig bent kell maradnia :/

Estek le róla már pici darabok, és anyám is mondta hogy ez még úgyis kopni fog de nagyon idegesít :/

Másnak is volt már ilyen?



2013. aug. 17. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Túl magas lett, van ilyen. A gyógyszer nem magában a tömésben van, hanem alatta, külön vattán szokták berakni. Két lehetőséged van: vagy megvárod, míg lekopik, vagy visszamész, fél perc alatt lefaragják és jó lesz. A rendes tömést is úgy csinálják, hogy először túl magasra, és utána fúróval csiszolják vissza megfelelőre. Egyébként az ideiglenes tömés új korában még puha, te is tudod magadnak alakítani kicsit.
2013. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és az új korában az első fél órát jelenti, tehát ez csak egy tanács legközelebbre.
2013. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem rontottak el semmit, az ideiglenes fedőtömés gyökérkezelésnél mindig ilyen. Mintha egy fehér plecsnit nyomtak volna a fogadba. Kikopik, és akkor meg az fog zavarni, hogy ott egy nagy kráter. Ez ilyen. És nem egy hónapig lesz benne, hanem csak pár napig, de ezt nyilván elmondták neked.
2013. aug. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Off. Áruld már el, a kérdés fejlécében miért teszel kérdőjelet egy kijelentő mondat után? Az emberek legalább fele így tesz egyébként itt, nem értem.

Az egy kijelentő mondat normálisan. Ha kérdő mondat, akkor meg magadat kérdezed? Off.

2013. okt. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves negyedik,

talán arról van szó, hogy a rendszer hibát ad, ha valaki kérdőjel nélkül próbál kérdést kiírni. Én még nem próbáltam, de gyanítom, hogy erről van szó.

2013. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Off. Nem hinném, mert van olyan kérdés is, ahol kijelentő mondattal végződik a fejléc és az illető --helyesen-- ponttal zárta le. :) Off.
2013. okt. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak egy figyelmeztetést ad a rendszer, és ha újra kattintasz, átmegy a kérdés kérdőjel nélkül is, de sokan megijednek és tesznek oda kérdőjelet, mert akkor eltűnik a figyelmeztetés. De csak spekulálok, nincs most kedvem tesztelni. Persze lehet, hogy a kiírók nem értenek a nyelvtanhoz, és ez az oka.
2013. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam oda a kérdőjelet, mert mint már az előttem levő is írta, a rendszer figyelmeztet ha nem így írom ki a kérdést.
2013. nov. 4. 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!