Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek ki tudja -e húzni...

Szerintetek ki tudja -e húzni a fogorvos ezt a fogam?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek a látvány miatt.

[link]

Ez egy szemfog, és 1995ben elvésték a gyökerét a katonai kórházban. A Fog keresztmetszetének kb 1/4-e van az íny felett, a többi része az ínyel egy magasságban. A Belseje hiányos. :/



2013. aug. 13. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
valószínű a koronai rész le fog törni a húzás során, de gyökérfogóval simán ki lehet... van elég foganyag amire rá lehet fogni. akkor van gond, ha nagyon törik és minden ráfogásnál kisebb lesz. de jó esetben simán rá lehet fogni
2013. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy rutinosabb fogdoki is ki tudná húzni, de lehet, hogy jobban járnál egy szájsebésszel, mert gondolom nem tudod, hogy mennyire felszerelt a rendelő, meg mennyire rutinos a fogorvos ilyen húzásokban.

Amúgy a szájsebésznél nem kell egyből vésésre-kaszabolásra meg minden szörnyűségre gondolni, csak ők nap mint nap ezt csinálják, kb. 2 perc alatt kihúzná és nem barmolná szét az ínyed - mint egy saját korlátait be nem ismerő fogorvos.

2013. aug. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

# 1: Köszi szépen igazad lehet, mivel gyökérkezelt a fog, lehetséges h össze vissza törik majd, ezért majd ezt meg is beszélem a fogorvossal hogy biztosra menjünk, nem szeretnék bennmaradt fogdarabbal távozni, majd gyulladás és még nagyobb fájdalmak közepette kiműttetni:/


# 2: Igen, ez a baj, hogy nem tudom, melyik a rutinosabb. Hallottam nagyon jó fogdokiról, de az messze van tőlem :/

De majd előbb megkérdezem a fogorvost hogy milyen dolgokat tud megoldani...


Köszönöm a választ mindkettőtöknek, mentek a kezek és bocsi a tegezésért :)

2013. aug. 14. 15:31
 4/10 anonim válasza:

nem friss a kérdés de hátha még nem voltál.


ne aggódj mert vannak a fogón kívül más foghúzásra alkalmas műszerek, direkt ilyen gyökérmaradványokhoz. az ilyen maradványok általában ijesztőbben néznek ki mint amilyen nehéz velük elbánni. ez egy sima fogorvosnak aki nem teljesen balfék nem okoz nagy gondot. ha téged az megnyugtat menj el szájsebészhez, de én azt mondanám, hogy fölösleges.

2013. aug. 17. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, Most megnyugtattál :P
2013. aug. 19. 09:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen még nem voltam, Ma vagy szerdán megyek, és kérdés hogy ez a fog lesz -e az első művelet.
2013. aug. 19. 09:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Ma inkább ne menj, nem dolgoznak a fogdokik sem. :)
2013. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egy maszekról van szó és bevállalta volna ha fáj :) Szerda 14:00 :)
2013. aug. 20. 19:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, oké, nem tudtam. :)


Hajrá! :)

2013. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ña??
2018. jún. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!