Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfelépítés után fájhat a...

Fogfelépítés után fájhat a fog, vagy az íny?

Figyelt kérdés

Csapos fogam volt, koronával, de kiesett, teljesen az íny alá tört ,de a dokim felépítette. Már csak a gyökere volt meg a fogamnak!

Kb 1 hónapja van kész, de enyhén fájdogál, néha bele nyilal a fájdalom az ínyembe. Nem vészes ,de nem hinném ,hogy normális ez . Mitől lehet? Tapasztalatok?


2013. aug. 4. 12:52
 1/3 anonim válasza:

Ha már csak a foggyökér van meg, szinte 100% hogy gyökérkezelt, vagyis kiölték az ideget belőle. A csap fém, a felépítmény kerámia, műgyanta, stb., szóval a lényeg,hogy ideg nélkül egy felépített fog ÖNMAGÁBAN nem fájhat.

Ha fáj, akkor két dolgot jelenthet:

- ínygyulladás,ínysorvadás, fertőzés stb.

- a gyökér alatt,a csap környékén valahol gyulladás, fertőzés lehet. pl. egy gennyzacskó, ami igen alattomosan fájhat, aztán robban szinte.


Ezt átgondolva: jó fogorvoshoz kéne elmenned mielőbb. készít röntgent, megnézi az íhyed, stb. és megmondja, mi a teendő.

Amit javaslok:

- elmex vagy paradontax fogkrém (jók az ínygondokra!),

- elmex vagy cserszömörcés szájöblítés minden fogmosás után,

- és minden falatozás (nasizás) után is tiszta vízzel alaposan átöblíteni a szánkat.

2013. aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! A doki azt mondta biztos csak azért fájhat az ínyem,mert valami miatt begyullad, de elkezdtem mosni Paradontax fogkrémmel 2 hét múlva teljesen elmúlt a fájdalom.
2013. aug. 25. 14:45
 3/3 anonim válasza:
Látom kicsit régi a kiírás... nekem is van egy felépített csapos. Szabad érdeklődni, hogy neked mennyi volt? Illetve nekem nem volt bajom vele...
2013. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!