Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kifogják húzni a csontfogam?

Kifogják húzni a csontfogam?

Figyelt kérdés

felül majdnem hátul az egyik fogam egyik oldala elszíneződött feketén és fogmosáskor ott vérzik az ínyem meg ha étel megy bele akkor fáj.

de ahogy láttam még ép a fogam. nem akarom kihúzatni. nagyon félek.

szerintetek? kihúzzák? vagy csak tömés?



2013. júl. 25. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha nem lyukas, akkor nem húzzák ki. De kétlem, hogy az a fog, ami fekete, az még ép lenne. Van olyan, hogy amikor elhal a fogad, akkor szürkés színűre színeződik, de akkor meg nem fájna. Mielőbb fordulj orvoshoz.
2013. júl. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ki tudják kezelni, de csak akkor, ha időben mész, menj el mielőbb a fogászatra.
2013. júl. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem arról van szó, hogy nagyon erősen fogköves a fogad, ez íngyulladást okoz, és ettől fáj, ha belemegy az étel. A fogkő el is tud színeződni. Le kell szedetni a fogkövet (általában nem fáj, nekem néha az első fogaknál szokott egy kicsit), és akkor meg tud gyógyulni az ínyed. Szerintem ennyi lesz, de ha elég sokat halogatod, akkor az ínygyulladás mélyebbre hatol, eléri a csontot, a fogad lötyögni kezd és végül magától fog kiesni, vagy rosszabb esetben begyullad, és úgy kell kihúzni, hogy érzésteleníteni sem lehet.
2013. júl. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!