Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most ki fognak peregni a...

Most ki fognak peregni a fogaim? :O

Figyelt kérdés
1 hétig a nagyszüleimnél voltam és itthonhagytam a fogkefém. Azt mondták, hogy rágózzak sokat és nem lesz semmi, pedig mondtam, hogy vegyünk egy fogkefét..lehet azt faluba is. Most fáj az ínyem, valószínűleg begyulladt és azt olvastam, hogy kipereghetnek a fogaim. Tényleg igaz? Mit csináljak?
2013. jún. 11. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
mi az hogy kipereg?:O amúgy jézusom,nyugi,nem halsz bele.. egyszerű az egész:elmész a gyógyszertárba és veszel Corsodylt
2013. jún. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Öregapám (idén 80 éves) évtizedekig nem mosta a fogát ( mint ahogy akkor elég sokan...). 4-5 foga hiányzik csak, a többi teljesen épp. Szóval nem kell aggódnod :D

(Nekem sincs lyukas vagy rossz fogam, még fogorvosnál sem voltam 20 éves létemre.)

2013. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz bajod tőle.

Én volt hogy egyszer nem mostam fogat 2 hétig, ez egy nyaralás volt nem vittem fogkefét és kb eszembe se jutott venni. Nekem is fájt az ínyem egy darabig de utána megszokta hogy nincs mosva és meg erősödött valamilyen szinten. Apám mondta hogy nem baj ez mert így jobban fogja bírni de nem jelenti azt hogy soha nem kell mosni mert egy idő után nem fogja már bírni a sok baktérium és egyéb kosz miatt ami a kaja maradékokból származhat.

A rágó is segít ez ügyben, vannak kimondottan olyan rágók amik amolyan fogmosás pótlására vannak tervezve, tehát ha úton van az ember, egy hosszú úton akkor ezzel valamilyen szinten karban tudja tartani a fogát, ezt többnyire kamionosok szokták használni akik nem tudnak minden nap fogat mosni.

2013. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

dehogy esnek ki:)

arra figyelj, hogy kajamaradék ne maradjon beszorulva a fogaidba, mert az okozhat csúnya gyulladást

egyébként meg... az emberek nem rég óta mosnak fogat, mégis volt vagy 30 évig foguk:D (40 évesen meghaltak, egész jó arány.D) 1 hét fogmosás nélkül nem a világ vége:) csak szokatlan


de amúgy tényleg nem került volna semmibe venni egy fogkefét


amit tehetsz:

mosod (ott is ahol fáj.. persze nem úgy, hogy szarrá dörzsöld)

szájfertőtlenítő a sebre

pl Corsodil szerintem a leghatásosabb.. esténként öblögetsz vele és 2-3 nap múlva már nem lesz sebed:)

2013. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MegaAgy™ ***** válasza:
Fogselyemmel ki kellene tisztogatni a fogközöket és kis szerencsével nem peregnek ki a fogaid. :D
2013. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Becsülendő dolog, hogy ennyire óvod a fogaidat, de nyugi, pár napig ha kihagyod, nem lesz semmi bajod tőle. Ennyi idő alatt még cska meg se tud romolni egy fog, nem hogy kiessen.

Lehet, hogy a fogínyed kicsit begyulladt. Kellemetlen, de egyáltalán nem vészes. Vagy valami szájfertőtlenítővel (pl. Corsodyl) öblögetsz, vagy (természetesen vukor nélkül elkészített) kamillateával. Semmi baj nem lesz. ;-)

2013. jún. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most megnyugodtam:D Csak anyukámnak elég csúnyán tönkrementek a fogai, amiket rendesen mosott..Azóta féltem ennyire a saját fogaim
2013. jún. 11. 23:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!