Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 20 évesen kialakulhat szájrák?...

20 évesen kialakulhat szájrák? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tegnap óta fura érzés van a számban, a nyelvem felülete mint ha égne, a jobb oldalán pedig volt reggel egy sárgás hólyag, ami mostanra már alig látszik, de még mindig fáj ha hozzáérek vagy ha nyelek és a fogaimhoz ér. A torkomban pedig mint ha gombóc lenne és kaparó érzést érzek.


Utána néztem a neten és két dolgot adott ki az allergiát (tudtommal semmire sem vagyok allergiás) és a szájrákot, szóval eléggé beparáztam. Nem dohányzom, nem iszok alkoholt, amúgy figyelek a fogaimra, nincs egy tömött sem és húzni sem kellett még, szóval azok egészségesek.

Nem égettem meg semmivel és megfázva sem vagyok.

Szerintetek? Lehet hogy tényleg rák?



2013. máj. 1. 20:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és hozzátenném hogy nem szedek semmilyen gyógyszert sem állandó jelleggel amineke z esetleg mellékhatása lenne, műtétem sem volt, így altató miatt sem lehet.
2013. máj. 1. 20:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne magyarázz be magadnak semmit, mert csak feleslegesen fogsz pánikolni. Mutasd meg fogorvosnak/szájsebésznek/háziorvosnak. Valószínűleg csak egy aphta (fájdalmas, égő fekély ami spontán keletkezik és spontán gyógyul). A szájüregi rák nem alakul ki csak úgy magától, jellemzően a nagyon erősen alkoholistákra, dohányosokra (ami már szenvedélybetegségnek számít) jellemző - más esetekben szinte lehetetlen.

Az aphta kialakulásának az okát a mai orvostudomány nem ismeri, de összefüggésbe hozható allergiával vagy nagyon apró nyálkahártya sérülésekkel (durva fogkefe, kemény ételek). [link]

2013. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok mindne lehet, így látatlanban nem lehet megmondani.


"A szájüregi rák nem alakul ki csak úgy magától, jellemzően a nagyon erősen alkoholistákra, dohányosokra (ami már szenvedélybetegségnek számít) jellemző - más esetekben szinte lehetetlen. " - tanulj még egy kicsit, mielőtt ilyen butaságokat írsz.

2014. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!