Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megőőőőőrülök! A gyökérkezelés...

Megőőőőőrülök! A gyökérkezelés milyen? 16/L

Figyelt kérdés

A bal oldalon fent a leghátsó fogamat betömték. De most fáj! Vagyis nem tudok rá harapni rendesen. Azon az oldalon lent is fájnak a fogaim... de nem tudom pontosan eldönteni.

Az egyik csúnya szuvas,bazinagy kráterrel rendelkezik.

Ami még mögötte van az is lyukas. A bölcsesség fogaim nem tudnak kijönni szóval ki akarják műteni. De azt a fogat ami mindenhol szuvas meg kráteres hogy tudja szépen megcsinálni?? szerintem sehogy.

Na tökmindegy... ha elmegyek meg fogom mondani, hogy a betömött is fáj. Gondolom akkor gyökérkezelik, sőt ami kráteres azt is kéne. Mennyire fáj?? Mindenhol azt olvastam hogy "jajj ordítottam", "életembe nem éreztem ekkora fájdalmat"..... és hát én meg most beparáztam...

De valamit kezdeni kell mert a fülem is leszakad már úgy megfájdult estére.



2013. ápr. 27. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ügyes az orvos, azért ki lehet bírni. Ha meg esetleg elhalt már az ideg, akkor nem fogsz érezni semmit.
2013. ápr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegény. Nagyon gyógyszerellenes vagyok,de erre valószínű muszáj lesz bevenni fájdalomcsillapítót, amíg nem tudsz fogorvoshoz menni.. A gyökérkezelés maga egyáltalán NEM FÁJ!! érzéstelenítik! Ne hagyd kihúzni, a gyökérkezeléssel meg lehet menteni.
2013. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nem a legkellemesebb érzés a világon de túl lehet élni mondom én aki mindkettőhöz 3 injekciót kért mert úgy fájt , na m1 a harmadik már hatott és utána nem érzetem semmit amíg csinálta , de mikor hazaértem és elment a hatása hát majd beszartam már bocsánat ,szóval legyen otthon jó erős fájdalomcsillapító én a flectort ajánlom nekem nagyon jó volt írasd fel , sok sikert a gyökérkezeléshez nekem is épp csinálják szóval együttérzek
2013. ápr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jaj ezek a rémsztorik..

Legutóbb voltam dokinál, székkel szembe egy hatalmas kivetítő van mögötte a doki számítógépe. Mivel én is lehet gyökérkezelés előtt állok, elmeséltem neki mennyire rémsztorit olvastam neten. Erre megkérdezte melyik oldalon,és együtt megkerestük én közbe néztem kivetítőt, hát kihűlt rajta miket írnak az emberek.

Mondta 25 éves pályafutása alatt senki nem ordított a székébe gyökérkezelésnél, és jókat röhögött az asszisztenssel az embereken. De mondta persze függ az orvostól is sokban.

Múltkor nekem pl ínyt is égetett fogtömésnél,csavarok álltak ki a fejemből,3 negyed órán keresztül tisztította a fogamat tömés előtt, egyáltalán nem fájt semmit nem éreztem,csak mikor kiment érzéstelenítő de egy gyógyszer meg is oldotta.

Na azt mondta pl annál súlyosabb semmi nem lesz,főleg nem egy gyökérkezelés.

Ezzel megnyugtatott hogy a nehezén túl vagyok:)

Amúgy lehet a fájdalom a túl magas töméstől is, meg ha mély volt a szuvasodás mondta hogy normális hogy akár 1-2 hétig érzékeny ráharapásra sok minden lett ott megbolygatva.

Én is ebbe a cipőbe jártam mint te.

2013. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
jujj nekem fájt de kibírható volt. Azért fájt nekem mert arra koncentráltam hogy "jajj ne, biztos fáj", meg "uhh most igazán fog fájni", de aztán kipróbáltam azt hogy másra gondoltam, szép dolgokra, pl gondolatba megterveztem mit csinálok holnap meg ilyenek és hatásos volt :)
2013. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én annak idején szurit kaptam a gyökérkezelésem előtt és utána semmit nem érztem csak hogy matatnak a számban szóval nyugi. :)


28/lány

2013. ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Apukámnak is volt gyökérkezelése néhány hete. 2 injekciót kapott, ennek ellenére úgy érezte, hogy a fogorvos már az agyát is átfúrja. Valamennyit segít az érzéstelenítő, de neki pl. fájt közben és érezte, ahogy egyre jobban kifúrja a fogát. Ráadásul 2 héttel a gyökérkezelés után kettétört a foga.


Ezek után nagyon bízok benne, hogy nekem sosem lesz ilyenre szükségem.

2013. ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7!

A férfiak abba is belehalnak ha megfáznak, vagy megvágják magukat.


A dokinő akihez járok nagyon profi, jól dolgozik a foghúzás sem fájt, sem a tömés. Még barátom egy másik orvosnál sírt. Szerintem is orvosfüggő. De azért félek. Főleg idegesít mert alig tudok enni.

Amúgy mi az hogy "épp gyökérkezelés végén állok már"?(nem szószerint idéztem) ez több időn át tart? Nem csak bemegyek kifúrja, kiszedi és kész??

2013. ápr. 27. 21:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem ha kell akkor 3 alkalom lesz. Először nyitvahagyja hogy kitisztuljanak szabadon a bacik, után gyógyszeres tömést rak bele hogy lehúzza a gyulladást,majd a végén gyökérkezeli és lezárja ha jól értelmeztem amit mondott:)
2013. ápr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért több kezelés, mert nem egyszerre tágítja ki teljesen. Első alkalommal kiszedi az ideget, kapsz bele gyógyszert, nyitva marad, vagy ideiglenes tömés. (ilyenkor elvileg már nem marad benne ideg,vagyis nem fáj, de a biztonság kedvéért még néhányszor tisztítják, amíg fájdalom és tünetmentes nem lesz, akkor letömi.

Ha nem fájt a fúrás, húzás, ez sem fog. Nem rosszabb.

2013. ápr. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!