Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után 3 évvel...

Gyökérkezelés után 3 évvel hogy lehet ismét érzékeny a fogam?

Figyelt kérdés
Úgy 3 éve gyökérkezelni kell a legelső fogam (középen) akkor sem fájt, utána ki is lett fehéritve belül és 2 éve kb így van,semmi baja..de most megettem egy almát, és utána éreztem mintha valami nem lenne stimmel,és maikor megkocogtatom,akkor érzékeny.Ez mégis hogy lehet,ha nincs is benne ideg?
2013. ápr. 23. 01:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól még begyulladhat körött az íny. A gyökér kezelt fogak is lehetnek érzékenyek.
2013. ápr. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fogágyad van begyulladva, azt érzed. A fogad természetesen nem fáj már, meret ki kell idegelve.

Menj el a fogorvoshoz, ő egy röntgen után megmondja mit lehet tenni a fogaddal. Általában ha a foggyökér sértetlen, nincs elrepedve, stb. akkor kifúrják a régi tömést, kitisztítják és újratömik vagy gyökércsúcs rezekciót végez a szájsebész. Na ez utóbbi kellemetlenebb.

Ugyanakkor arra is készülj fel, hogyha menthetetlennek ítélik, hogy ki kell húzni.

2013. ápr. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem ritkán van ilyen és utána elmúlik. szerintem lehet valahogy megnyomódik ott valami, nem tudom.
2013. ápr. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
barátomnak olyan fogát húzták ki, amit 3-4 éve gyökérkezeltek, mert egy gennyzacskó volt a gyökerénél vagy hol :(
2013. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szinte minden egyes esetben amikor egy gyökérkezelt fog fáj, a foggyökéren tályog alakult ki.

Előfordul, hogy valahol talál kiutat a genny az ínyen keresztül, ezért hol fáj- hol nem. Ettől függetlenül a gyulladás fennáll.

Mindenképp menj el egy panorámaröntgenre, ott kiderül mi a helyzet vele. Nem szabad félvállról venni, mert könnyen kialakulhat belőle egy fogászati góc ami folyamatosan fertőzi a szervezetedet.

2013. ápr. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!