Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kérek megtagadhatja a...

Ha kérek megtagadhatja a fogorvos az érzéstelenítő beadását?

Figyelt kérdés

TB támogatott rendelésre megyek,nem magánra. Csak rosszat hallottam eddig a dikinőről, állítólag kérésre sem ad érzéstelenítőt semmilyen beavatkozásnál.

Jogilag ez mennyire helyes?


2013. ápr. 11. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez inkább etikailag nem helyes. Erre vonatkozó jogszabályt nem tudok (attól még lehet, nem vagyok egy jogszakértő). Az én doktornőm pl. fogtömésnél sose akart adni érzéstelenítést, szerinte nem fáj. Jó, lehet, hogy nem fáj, de kellemetlen, és már sokadik alkalomra sikerült "kierőszakolnom", hogy legalább Lidocain spray-vel fújja le. Foghúzásnál sem érzéstelenít? Azért az durva.
2013. ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Foghúzásnál meg gyökérkezelésnél (első alkalommal) biztos, hogy érzéstelenít, különben elájulnának az emberek a fájdalomtól.

Amúgy igen, jár neked az érzéstelenítő, töméshez is.

2013. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!