Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabiról vmi tudnivalók?...

Fogszabiról vmi tudnivalók? SEGÍTSETEEEK!

Figyelt kérdés

Hamarosan (máj.16) lesz fogszabim, és segítenétek légyszi, h miket lehet enni, meg hogy kell tisztítani.Jah, meg h mit fog csinálni a doki?

Menni idő amíg felrakják?

Elötte kell egy darabig éjszakai is?V az mikor?



2013. ápr. 9. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem kell félni, nem fáj annyira, csak amikor felrakja az ívet, meg a *bracketteket,(*a bracket kis "lábacskák" amit a fogadra ráragasztanak, és az ívet belefűzik)akkor azt fogod érezni, hogy tele van a szád, de ez pár nap/hét (mindenkinél más) és megszokod. Előszőr, amikor még szokatlan, akkor ajánlatos pépes ételeket fogyasztani, mint pl. a joghurt, vagy főzelékek. (az osztálytársam babakaját hozott be a suliba.) Érdemes elkerülni a dió, mogyoróféléket, magvakat, almát(az almát: amikor már megszokod a fogszabályzót, akkor megpróbálkozhatsz vele.), mert letörheti a bracketteket. Karamellát NE egyél, mert nagyon-nagyon beletud ragadni a fogszabályzóba, és sokat kell bajlódni vele, hogy kijöjjön. A rágóra sokan mondják azt, hogy beleragad, de én sokat rágózok (jó, azért óvatosan), és ha bele is ragad, akkor is kitudom szedni, és nem ragad annyira, mint a karamella. Szóval előszőr puha ételeket egyél, és próbáld elkerülni, a kemény, ragadós és egyéb kajákat... A fogszabit sokkal többször, és alaposabban kell tisztítani, mintha nem lenne. Sok boltba árulnak ilyen direkt fogszabisoknak készített fogkefét. Olyan, hogy a maradékokat kilehessen szedni, és belehessen nyúlni a fogszabályzó mögé. Még érdemes szájvizet is használni, a friss leheletért.

Az fogdoki, előszőr felragasztja a bracketteket, hogy olyan világítós lámpaszerű "valamivel" feltapasztja a fogakra. Aztán belefűzi az ívet (fém drót) a kis brackettekre, akkor egy kicsit érezni fogod hogy húzza, feszíti a fogadat. (de az is mindenkinél más, hogy mennyire fáj.) Ezt követően megfogja kérdezni, hogy szúr-e valahol a drót, és ha szúr, akkor ad viaszt, hogy rálehessen rakni a kiálló fémcuccra. Aztután megbeszélitek a következő kontrollt 1 hónap múlva, de szerintem a fogorvos is elmondja a fogszabályzóról a tudnivalókat. Amíg felrakják kb. 45 perc-1-1,5 óra, de ez is mindenkinél más.

Nem, előtte nem kell éjszakai fogszabályzó, csak utána, hogy még rendben tartsa, és ne álljanak vissza a fogaid.

Minden kontrollnák, amikor vissza kell menni mindig kicseréli az ívet kisebbre, és mindig jobban-jobban húzza, de a fogsorod megy az ívvel. Még lehet színes gumikat is kérni(ez nem minden orvosnál van, meg a porcelán fogszabályzónál sincs így.), amit rárak a brackettre.

Sok sikert, türelmet, lehet, hogy fájni fog, de a szépségért meg kell szenvedni... :D

2013. ápr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! :)
2013. ápr. 10. 15:04
 3/5 anonim válasza:
Szia! :) Nekem ma tették fel, a felső fogsoromra, és az első válaszolónak szerintem igaza van. Nekem is mondták hogy karamellát nem ajánlatos, rágógumit meg egyáltalán nem lehet. Három fogkefére van szükség (legalábbis az én esetemben így van), az egyik a normál, amivel eddig is mostad, a másik kettő speciális. :)
2013. ápr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is köszönöm a válaszokat! :P

Nekem jövőhéten csütörtökön rakják fel felülre. Nagyon-nagyon várom már! :3 14/l

2013. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. ápr. 12. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!