Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a magándoki az sztk-ba hív...

Ha a magándoki az sztk-ba hív be kezelésre, ugyanannyit fizessünk?

Figyelt kérdés
Mert ott van hamarabb időpontja. Ugyanannyit adnátok neki, mintha a magánrendelésére mentek?
2013. márc. 13. 12:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Miket ki nem nézel az emberekből?! :) Igen, tévedtél! Semmi közöm a kérdezőhöz! :)

Nem értem a vitát, mert mindketten ugyanazt a vonalat képviseljük. Én sem fizetnék azért, mert SZTK-ban kezel tovább! Ebben az esetben NEM IS SZOKTAM mint azt írtam feljebb is.

Mindazonáltal nem hiszem, hogy bármi előnye származna abból, hogy nekem a TB-n keresztül irja fel a gyógyszert. Ha jól tudom a különbözetet nem ő kapja, de mégcsak nem is a patikus…a gyógyszergyárak/forgalmazók zsebelik be azt a pénzt. De javítsd ki ha tévedek.

2013. márc. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Mindazonáltal nem hiszem, hogy bármi előnye származna abból, hogy nekem a TB-n keresztül irja fel a gyógyszert."


Ez így van. Én úgy értettem, hogy pl TB támogatással írja fel a gyógyszert, és közben felszámít X ft magán-kezelési díjat. Vagyis amit én megspórolok a patikában, azt odaadom a dokinak kezelési díjként. Így értem, hogy a patika helyett ő teszi zsebre a pénzt. :)

2013. márc. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Egy fogászati műtétre gondoltam, ahol egy tekintélyesebb főorvos magánrendelésére mentem, de a műtétet konkrétan egy sztk-ban csinálná. Én úgy gondolom, valamennyit fizetnék (nyilván ott az asszisztens előtt nem fog mondani összeget, de szeretném ha esetleg később is kezelne), de nem ugyanakkora összeget adnék, mint ami a fix ára a magánrendelőjében. Mondjuk 60%-ot adnék neki, de így meg lehet, hogy utálni fog...
2013. márc. 14. 14:47
 14/15 anonim ***** válasza:
Mielőtt bármit lebeszéltek, az árat előre tisztázd vele. Olyan nincs, hogy majd utólag mondja meg, mennyit kér. Ha lebeszéltek egy konkrét kezelést, akkor mindig kérdezz rá, mennyibe fog kerülni. Legalább egy tól-ig határt mondjon, és hogy mitől függ majd a pontos összeg. Jattot ne adj neki, csak konkrét díjat, ha le volt előre beszélve.
2013. márc. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Magándoki is írhat fel gyógyszert oep támogatásra,ahhoz nem kell feltétlenül sztk-ba menni,az már más kérdés,hogy pár helyen azért is elkérnek 1-2 ezer Ft-ot.

Ezt a fogászati műtét az sztk-ban dolgot meg nem értem.Ha a kezelés oep finanszírozott,akkor nem is kérhet érte pénzt az sztk-ban mert az "maszekolás" lenne.Mért nem a magánrendelőjében csinálja a dolgot?Ja és persze,ha fizetős kezelésről van szó,akkor számlát is kell róla adni.

2013. márc. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!