Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a magándoki az sztk-ba hív...

Ha a magándoki az sztk-ba hív be kezelésre, ugyanannyit fizessünk?

Figyelt kérdés
Mert ott van hamarabb időpontja. Ugyanannyit adnátok neki, mintha a magánrendelésére mentek?
2013. márc. 13. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha az SZTK idejét, berendezéseit, anyagait használja, én lehet, hogy egy kanyit sem adnék neki.
2013. márc. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bizony, ugyanannyit kell fizetned. Jó bolt ez a dokiknak. Magánban kezelnek munkaidőben, állami felszereléssel.
2013. márc. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha időpontra mész, akkor igen, ha te is ugyanúgy végigülöd a sort rendelési időben, mint bárki már, akkor nem.


Egyébként meg ha fizettetni akar, akkor nem fog elengedni fizetés nélkül nyugi, de én meg szoktam kérdezni, hogy mennyivel tartozom, a félreértések elkerülése végett.

2013. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel simán elmehetnél magad az SZTK-ba, bejelentkezel, kivárod a sorod, és kb. ugyanazt kapod. Ha meg beutaló kell, akkor a körzeti doki ír azt is. :)
2013. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Dehogy!! Engem pont azért küldött az SZTK-ba hogy ne kelljen annyit fizetnem! A gyógyszert igy támogatottan tudja felirni. Szóval szerintem legyél hálás mert neked akar spórolni!
2013. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Tudod ki fizetne neki pluszba! Én kifizettem az 5(!) perces magán vizsgálatot(rámnézett oszt"jónapot), másnap visszarendelt a SZTK-s rendelésére egy kanyit se adtam neki sőt még el is küldtem volna a jó büdös francba ha még ott is megpróbál lehúzni. És még az orvosokat sajnálja mindenki szegények milyen keveset keresnek! Persze, persze....
2013. márc. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Na ilyet se halottam,hogy magándoki az sztk-s rendelésére hív pácienst,fordítva még megérteném.:D

Az sztk-s rendelésén nyilván tilos "maszekolnia",oep finanszírozott kezelésért nem kérhet pénzt.Egyébként én az sztk-s rendelés melett néha járok magánba is olyan dolgokért,ami ott nem csinálnak meg,de nem az sztk-s dokim rendelésére,mert az mocskosul drága.:D

2013. márc. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem is azért hívott oda, hogy maszekoljon hanem mert az a gyógyszer ami nekem kell piszok drága támogatás nélkül. Nekem akart jót vele. Más dokiknál is igy van egyébként én ahova jártam magánba szinte mindegyik doki behivott a kórházas rendelésére is mert egy hasi UH-hoz magán nőgyógyásznak nem biztos, hogy rendelkezésre áll a technika de ha lenne is felszerelése csillagászati összeg egy magán uh :( Hát még a laparoszkópia meg egyéb finomságok...Meddőségi kezelések
2013. márc. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

08:35, gondolom te a kérdező lehetsz, csak épp a "másik" névvel jelentkeztél be. :)


Az rendben van, hogy egy nőgyógyásznak nincs meg minden felszerelése, csa nem értem, hogy akkor miért is fizessek, ha neki nem volt befektetése. Mert ha egy magándoki beruház és felszerel egy olyan rendelőt, ahol az ember azt mondja, hogy "igen, ezért külön fizetnék is", akkor persze, azt a beruházást vissza szeretné kapni, és megkéri az árát.


De ha nem fektetett bele elég tőkét, akkor ne akarjon bevételt sem. Amúgy ha neked akar jót, hogy olcsó gyógyszert ír fel, akkor meg ne akarjon ezen nyerészkedni. Írja fel, de a drága gyógyszeren ne úgy spóroljon neked, hogy a patikus helyett inkább ő rakja zsebre a pénzt.


Én ezért a "kezelésért" nem fizetnék neki külön.

2013. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"08:35, gondolom te a kérdező lehetsz, csak épp a "másik" névvel jelentkeztél be. :)"


Lehet, hogy tévedtem, bocsi. :))

2013. márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!