Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha begyullad egy gyökérkezelt...

Ha begyullad egy gyökérkezelt fog, akkor azt a fogat ki kell húzni, vagy megoldható másképp is?

Figyelt kérdés
Ha megoldható, akkor hogyan? 3-szor volt benne ideiglenes tömés, most van a 3. Alapból tompán fáj, de ha eszek, akkor már rendesen fáj. Elvileg holnap kéne menni gyökértömésre.
2013. febr. 20. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Amíg fáj, nem lehet gyökértömni. Szedj be egy csomag Dalacin c-t, az lehúzza a gyulladást. Az orvos ilyenkor csak tisztítja csatornát. Ha rendbe jön, utána lehet tömni.
2013. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2013. febr. 21. 09:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam fogorvosnál. Kitisztította, és üresen hagyta egy hétre. Azt mondta, hogy ha nem megy le a gyulladás, vagy a kezelés folyamán még egyszer begyullad a fog, akkor ki kell húzni. Mennyi az esélye ennek? Mindig nagyon féltem a foghúzástól. Most ilyen véres-gennyes váladék jön ki belőle. Mit tegyek, hogy megmaradjon a fog?
2013. febr. 22. 10:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát..nem szerencsés nyitva hagyni, a fogorvosin ezt tanítják először(: No ha már nyitva van, legalább szedj rá Dalacin c-t, mint már írtam. Ha a fogorvosod nem írt ki, a háziorvos is kiírja. Akkor van esély rá, hogy nem kell kihúzni.
2013. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na szóval most az a helyzet, hogy már lement a gennyes váladék egy része, kb. az 1/3-a maradt. Már nem is fáj a fog, és már jól tudok aludni éjszaka is. Ez jó jel?
2013. febr. 23. 09:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, az jó jel, de majd akkor tökéletes, ha lezárás után sem fáj.
2013. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!