Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tehetek még? Mindjárt...

Mit tehetek még? Mindjárt falnak megyek!

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 hete kicsit fájt a fogam néha, nem nagyon. Március 3-án megyek haza Mo.-ra, már kértem is időpontot az ottani orvosomtól.

Na erre a fogam 4 napja elkezdett úgy fájni, hogy azt elmondani nem tudom. 20 percig megőrülök, aztán alábbhagy, 1-2 óra múlva megint iszonyatosan fáj, aztán megint alább hagy.

3 napja vettem gyulladáscsökkentőt (hátha íny, vagy foggyulladás), meg vettem Sensodyne és Paroddontex fogrémet (hátha az íny húzódott kicsit fel, és kint vannak az idegek.)

Lyukasnak nem láttam a fogaim. (Ja, mert néha nem tudom eldönteni, hogy az alsó vagy felső 5-ös fáj.)


Ma volt a nap, amikor azt hittem, hogy fejre állok. Ezzel nem tudok még 3 hetet várni míg hazamegyek, így taxival lementem a körzeti fogorvoshoz. Megvizsgált, a fogaim koppintásra nem voltak érzékenyek, nem lyukasak, az íny rendben.

Megröntgenezték: rendben van a fog belül is, és a gyökér is okés. Gyulladás, ciszta nincs.


Azt mondta, hogy okozhatja egészen pici étellepedék, menjek haza, alaposan mossak fogat, és sós vízzel öblögessek.


Hazajöttem, olyan csilivilire megmostam, minden szegletet, minden irányban, fogselymeztem, öblögettem, és... FÁJ!!! Most mi a tehéntúrót csináljak?


(Plusz infó: tegnap óta van kis hőemelkedésem. Azt mondja a doki, ez a fogamtól nem lehet.)


Kedveseim, ti jöttök! Szreintetek?



2013. febr. 14. 14:08
 1/4 anonim válasza:

nekem hasonló volt a problémám, egyszer nagyon fájt, aztán abbamaradt, aztán megint rákezdte, én se tudtam eldönteni az elején, hogy melyik fogam fáj, de egy pár nap után már határozottan éreztem, hogy az egyik felső.

Aztán elmentem fogdokihoz és kiderült, hogy az egyik ideg el volt roncsolódva a fogamban és attól volt az az iszonyú fájdalom. igaz nekem már a végén be is volt gyulladva plusz hőemelkedésem is volt.

2013. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Közben annyi történt, hogy pénteken elmentem egy magándokihoz, de addigra már be volt dagadva egészen fent a fogínyem. Foggyökérgyulladásom van.

Kaptam Augmentint. Azt mondta, hogy ha leapadt, akkor gyökérkezelni kell. Vajon ez elkerülhetetlen...?

2013. febr. 17. 21:54
 3/4 anonim válasza:
Biztos nem akar rosszat a doki, gondolom a gyógyszer csak elfedi a gondokat. csak ameddig gyulladt a fog nem szívesen nyúlnak hozzá, mert akkor az érzéstelenítő sem ér sokat
2013. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. febr. 19. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!