Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Baj, ha ennyire ritkán mosok...

Baj, ha ennyire ritkán mosok fogat, és nem minden nap tussolok?

Figyelt kérdés
Nem mosom rendeszesen fogaim, csak mikor eszembe jut, a mákostészta után, vagy ha sok cukrot fogyasztotam, akk. alaposan megdörzsölöm ő ket. Semmi bajuk, nem lukasok ilysm. És 3 naponta szoknyam tussolni, mert sztem elég az.
2013. jan. 21. 19:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
csak azért mondod h undorító mert így neveltek és mer karótnyelten azt csinálod amit nelteket. -_- sztem. vala hogy mégis csak meg maradnak meltem az emberek érdekes módon.
2013. jan. 21. 20:12
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Két külön téma.


Normális táplálkozás mellett a fogaidnak nem lenne sok bajuk, bár célszerű vigyázni rájuk és tisztítani őket, valóban naponta többször. Na most a normális táplálkozás az, hogy semmi cukrot nem eszel, még gyümölcsből is mértékkel, nem minden nap, húst és zöldséget fogyasztva nem kerül erjedő szénhidrát a szádba, nem 'működnek' a fogszuvasodást okozó mikrobák. Ehhez képest tészta, cukros étel? :) Ezek órák alatt rohadni kezdenek (bocsánat, erjedni) konkrétan ez a folyamat, ami a fogakat roncsolja szépen lassan, napról-napra.


A tusolás mindegy. Még csak nem is egészséges minden nap lúgos szappannal átmosdani. Ahogyan eltávolítjuk a testszagot okozó anyagokat, a szennyeződéseket, úgy a természetes VÉDŐ zsírrétegünket és bőr flóránkat is lepucoljuk. Ami gyakran végezve sajnos ártalmas.

2013. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem van egy szerbiai csoporttársam, ugye ott sem szokás minden nap fürdeni, hát nekem sokszor hánynom kell tőle.
2013. jan. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
minek kérdezed, hogy baj-e, ha a válaszoktól kiakadsz?
2013. jan. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Fiú vagy lány?
2013. jan. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%
A zuhanyozás még hagyján,bár jobb lenne min. kétnaponta,de a fogaid előbb-utóbb kirohadnak,ha nem mosod normálisan,és azért mert te azt hiszed,még még nem biztos hogy nem 'lukasok'.Fogdokinál jártál már,ő is megerősítette?:P
2013. jan. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Táplálkozás harcművész, had vitatkozzam a tusolással kapcsolatos hozzászólásoddal. Lehet, hogy természetes körülmények közt, egészséges életvitel mellett ez kivitelezhető volna, de a városi életmód mellett igen is szükséges a napi mosdás. A bőr természetes védőrétege ugyan így elvész, az igaz, szárítjuk is a bőrt rendesen a sok szappannal, de a napi koszt, port amit a városnak köszönhetünk, nem egészséges magunkon tárolni napokig. A kérdező által említett dezodorokról nem is beszélve.
2013. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!