Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogak miatt lehet ez?...

A fogak miatt lehet ez? (bővebben lent, fontos)

Figyelt kérdés

A hajam töredezett, észrevételem szerint keveset nő. Nem eszek olyan nagyonnagyon sokat, de attól amennyit eszek más hizna 1-2 kilót. 6 db lyukas fogam van, amin bizony nem kicsik azok a lyukak. Ha rajtam múlna már rég megcsináltatnám, de nincs rá keret, iskolafogorvos meg nincs.SZTK-ba csak fogszabályzás van. szóval.. azt megtudnátok mondani hogy mekkora a legnagyobb fehér tömés? és mennyibe kerül a legnagyobb fehér tömés.

előre is köszi,13/L



2013. jan. 11. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
SZTK-ban kötelesek fogat tömni!!
2013. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérd meg a szüleidet, hogy vigyenek el az ő fogorvosukhoz, vagy kérdezd meg a háziorvost, hogy ki a körzeti fogorvosod, ott ingyen látnak el. Az első 4 )tehát az elöl lévő fogakat) fogat mindenképpen fehér töméssel tömik, a többit szürkével (amalgám), persze ha fizetsz akkor fehérrel is. Amúgy nem értem ennyi idősen, hogy lehet ennyi lyukas fogad? Sok mindenre kihat egy lyukas fog. Érdemes mihamarabb megcsináltatni.
2013. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már egy ideje nem tömnek amalgánnal, csak fehérrel.
2013. jan. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol. Elvileg a fehér tömést 100 %-ban téríti az OEP a fogorvosi rendelőknek, ennek ellenére van ahol még mindig amalgánnal tömnek és ha fehér tömést kérsz, akkor fizetni kell érte. Zsebre dolgoznak, egy szaklapban olvastam, hogy sajna ez van. Úgyhogy van még szürke tömés is. 2. voltam.
2013. jan. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi, ilyenről még nem hallottam :D Nálunk évek óta csak fehérrel tömnek, sőt a régi amalgánokat is kicserélik TB-re fehérre.
2013. jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
anyukám aztmondta hogy nálunk az sztk-ban nincs fogtömés. és szerintem sincs,csak fogszabályzás. nemtudom hogy lehet, már régebb óta lyukasak, de anyukámék nem vittek el merthogy tejfog. aztán elváltak a szüleim akkor akartam fogorvoshoz menni nemértem el a fogorvost. most nincs rá keret. tb alapon megcsinálják? tudom ki a körzeti fogorvosom, de ő sem ingyen csinálja..
2013. jan. 11. 15:55
 7/9 anonim ***** válasza:
A körzeti fogorvosnak ingyen kell csinálni.Az oep téríti neki. Menj el és kérdezd meg. SZTK-ban is kéne lennie tömésnek, olyan nincs, hogy nincs. Ha tejfogat is be lehet tömni és kell is, nem egészséges, ha lyukas fogad van.
2013. jan. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
SZTK-s fogászaton kötelező megcsinálniuk TB-re a fogmegtartó kezeléseket, így a lyukas fogakat is.
2013. jan. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, akkor még érdeklődök!
2013. jan. 11. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!