Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha néha nem mosok fogat, de...

Ha néha nem mosok fogat, de sosincs kaja maradék a fogaim közt az is káros?

Figyelt kérdés

jó, tudom hogy nem tesz jót nekik, de van hogy le van merülve a fogkefe, nincs idő feltölteni és kénytelen vagyok elindulni fogmosás nélkül vagy egyszerüen csak késésbe vagyok, és nincs rá idő...

sosincs kaja maradék a számba, mert nagyon sokat rágózom..


2009. aug. 26. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

attól még káros igen.

szerintem az az egyik legigénytelenebb, ha valaki nem mos fogat:S

a rágózás pedig nem helyettesíti a fogmosást...

2009. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Na igen és főleg reggel, nekem a fogmosásra reggel az elmúlt 27 évesn alatt mindig volt idő...nem tudnék büdős szájjal elindulni otthonról reggel.
2009. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

A szádban lévő sav is roncsolja a fogakat, a rágózás - amennyire tudom - ezen nem segít.


Ha néha kihagyod, nem gond, de azért jobb a napi 2-3 fogmosás. Én pl. néha szoktam a klotyón ülve fogat mosni, idő hatékony ;)

2009. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
A rendes fogkefével jobban járnál... Fogmosás nékül elindulni otthról undorító, igénytelen dolog szerintem :S
2009. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a rendes hagyomanyos fogkefevel mi bajod? :P
2009. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

és a sima fogkefe?Mi bajod vele?

De amúgy igen,káros és nagyon undorító.

Én pl.:fogmosás nélkül nem tudok elindulni reggel,volt olyan,hogy inkább késtem 3percet mert még fogat mosok(:

14/L

2009. aug. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
amúgy elektromos fogkefét simán lehet használni attól, hogy nem rezeg...
2009. aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kajamaradékkal van baj, hanem a baktériumokkal amikkel tele van a szád. Amik ott erjednek, szuvasítják a fogadat.

Ha már kajamaradék és lepedék az már extrém undorító, én bacikkal teli szájjal se rohangálnék.

(Főleg éjszaka után, amikor a jó nedves melegben nyugodtan szaporodhattak, ahogy akartak.)

2009. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!