Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lyukadt ki a 3 éves...

Mitől lyukadt ki a 3 éves lányom foga?

Figyelt kérdés
Ma vettük észre hogy lyukas a leghátsó foga.Minden nap 2* fogmosás van.A reggelit ő mossa, de este én is átmosom neki hogy a napi lepedék étel lejöjjön róla!ha nem cumizott vagy cumis üvegezett.Nekem és a páromnak is jók a fogaink, így em értem!Mit tudnak vele csinálni?Ugyanúgy betömik mint a maradandó fogat??Holnap du megyünk dokihoz vele!
2009. aug. 23. 21:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl. 20 éves koromig egyetlen lyukas fogam sem volt, egészen addig, míg meg nem ismerkedtem az akkori barátommal, akinek elég sok lyukas foga volt, állandóan járnia kellett a fogászatra...


Innen tudtam meg, hogy a fogszuvasodás fertőző! 8-[


[link]


A cikkben azt írják, hogy ezzel a baktériummal csak a kisgyerekek fertőződhetnek meg, de ez nem igaz, mert én 20 éves koromig nem is ismertem a fogszuvasodást! (Gyerekkoromban két kézzel faltam a cukrokat, csokikat!)

2009. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd holnap kiderül.De mostmár tudom hogy mire számítsunk.Köszönöm!
2009. aug. 23. 21:54
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
21:39 vagyok, szerintem nincs különösebb oka, hogy kilyukadt a foga (főleg mivel mossátok neki, és nem hiszem , hogy rosszul csinálnátok) egyszerűen ő hajlamosabb a szuvasodásra, mint más gyerekek, reméljük a csontfogaival nem így lesz :)
2009. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy fogorvosi-asszisztens ismerősöm mondta, hogy fogszuvasodás szempontjából a keksz az egyik legrosszabb édesség, és a győri édes jóreggelt, mint tudjuk, éppen az...
2009. aug. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tudom ajánlani az ELMEX termékeket (szájvíz, fogkrém, tabletta)...

Vastagítja, erősíti a fogzománcot, nálam már többször megesett, hogy pici lepattant a fogzománcomból, pár napig Elmex szájvízzel öblögettem és szépen "begyógyult" a sérülés! :D

2009. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Az Elmex termékeket tényleg jók, de kisgyerekeknél nem szabad szájvizet használni a nyelési reflex miatt!

És jaj, ha lepattan a fogzománc, azt nem növeszti vissza az Elmex... csak olyan szuvasodásokon tud visszafordítani (reminalizálni) amik még szabad szemmel nem láthatóak.

2009. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
21:39 vagyok. Az egyik bölcsis csoportban volt egy fogorvos anyuka , aki Elemex fogkrémet adott az egész csoportnak (olyan gyermek fogkrém, amit nem kell kiöblíteni) nekik bevált. Bár gondolom a kisgyereked szépen tud már öblíteni is, szóval neki jó bármelyik gyerekfogkrém. Nem rég voltam fogorvosnál, és kínomban végig olvastam az összes tájékoztatót, és több is írta, hogy gyermekeknek csak alacsony fluorid tartalmú fogkrémet szabad használni, különben túl sok fluorid jut (más dolgokkal is) a szervezetükbe, ami igencsak káros lehet.
2009. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igazából nem gyerekfogkrémet használunk, hanem felnőttet!Lehet hogy ez volt a gond a keksz mellett??Annyi új infót kapok, hogy csak ámulok!Nem hittem hogy a kekszek ennyire károsak!Lassan már semmit nem ehetnek a gyerekek!
2009. aug. 23. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!