Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lyukadt ki a 3 éves...

Mitől lyukadt ki a 3 éves lányom foga?

Figyelt kérdés
Ma vettük észre hogy lyukas a leghátsó foga.Minden nap 2* fogmosás van.A reggelit ő mossa, de este én is átmosom neki hogy a napi lepedék étel lejöjjön róla!ha nem cumizott vagy cumis üvegezett.Nekem és a páromnak is jók a fogaink, így em értem!Mit tudnak vele csinálni?Ugyanúgy betömik mint a maradandó fogat??Holnap du megyünk dokihoz vele!
2009. aug. 23. 21:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Betömik neki.

cukor? csoki? az a legveszélyesebb a fogra és a leggyakoribb oka a szuvasodásnak.

2009. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják neki betömni!!! Megfúrják tömés nélkül.

Ez még nem állandó fog! Nő majd helyette új; arra kell majd vigyázni!

2009. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nekik nem tömnek csak fúrnak (ez nekem is furcsa). Majd kérlek írd meg, hogy mi volt a kezelésen. Készítsd fel, hogy a doktorbácsi/néni megnézi majd a fogacskáit, fém tükröt tesz a szájába, ami lehet, hogy hideg lesz, és lehet hogy kitisztítja (fúrja) a beteg fogat, az kicsit kellemetlen lesz, de ti ott lesztek vele, és utána meggyógyul a fog. Könnyebb lesz így, ha otthon felkészítitek :) Kérlek írd meg, hogy mi volt. - egy csecsemő- és kisgyermekgondozó-nevelő
2009. aug. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

én első.

Hát az enyémeknek be lett tömve. Ugyanolyan tömést kaptak mint a felnőttek.

2009. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem 4 évesen lyukadt ki. vmi csillagot vagy mi a csudát raktak rá. és biztos hogy jól mostad meg? (bocs hogy kérdezem, de nem tudhatom :))
2009. aug. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem eszik sok édességet, sőt csokit szinte nem is.édesség helyett általában győri jó reggelt kekszet választ ha boltban vagyunk!Szóval nincs neki tiltva az édesség (én csoki imádó vagyok)ő mégis a kekszeket, joghurtot szereti!

Persze már mondtuk neki mi fog történni, már volt velem fogorvosnál mikor szedték le a fogkövemet, és látta hogy benyúlnak, meg szerszámok vannak!Nagyon értelmes a korához képest, mondtam neki hogy lehet hogy kifúrják,és raknak bele krémet ami kemény lesz mint a foga, és szép lesz megint!Nem volt nehéz elmagyarázni mert van fogorvosos játéka ahol a kutya rossz fogát kell javítani.Megértette.Még azt nem tudom hogy injekciózzák is??

2009. aug. 23. 21:48
 7/18 A kérdező kommentje:
Elektromos fogkefénk van itthon mindenkinek, szépen tisztít!Nem kell sikálni vele! Mindig alaposan megmossuk!
2009. aug. 23. 21:49
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A legvalószínűbb, hogy nem elég alaposan mostátok a fogát, de tudni kell, hogy a tejfogak zománcrétege csak fele olyan vastag, mint a maradandóé, így könnyebben lyukad ki.

Ha még nagyon kezdeti a szuvasodás, akkor tényleg nem tömik, cask megfúrják, majd fluoridos ecsetelővel beecsetelik. Ha már mélyebb a szuvasodás, akkor be is tömik, de nem rendes tömőanyaggal, hanem cementtöméssel. Ez fluoridot ad le, így megakadályozza a további szuvasodást.


Gyógyszertárban (és DM-ban is, de ez nem olyan jó minőségű) lehet kapni lepedékfestő folyadékot/tablettát, ezt szokott tetszeni a kicsiknek, fogmosás előtt kell használni és befesti pirosra/kékre a lepedéket a fogakon, így láthatóvá válik számukra, hogy hol kell jobban megmosni a fogukat.

2009. aug. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen,szerintem kap egy kis érzéstelenítöt. Ha nincs nagyon kilyukadva, akkor nagyon gyengét fog kapni.,szinte megsem érzi, bár nem mondom hogy sírni nem fog, ha mástól nem akkor a tű látványátol, de ezzel gondolom tisztában vagy:)
2009. aug. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A kérdésben rosszul írtam SOHA nem cumizott v cumisüvegezett!
2009. aug. 23. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!