Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyelv "tisztítása"?

Nyelv "tisztítása"?

Figyelt kérdés
az a problémám hogy mindíg kellemetlen ízű és szagú a szám, rendszeresen mosom nem evvel van a probléma. valahol olvastam hogy ez a nyel miatt van, és hogy nyelvkaparót kell használni. már használom is egy jó ideje de nem ér semít, valószínű azért is mert a nyel hátsó részét nem tudom megtisztítani mert elkezdek öklendezni ://.... akinek hasonló problémája volt vagy tud valami jó ötletet amivel ez megszüntethető annak nagyon megköszönném ha megosztaná velem :))

2012. dec. 12. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem biztos, hogy a nyelveddel van a probléma. Nézesd meg a gégédet meg a gyomrodat. Nekem például refluxom van, és az ugyanilyen tüneteket produkál
2012. dec. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én csak simán a fogkefével finoman megdörzsölöm a fogak után, előrenyújtva, és/vagy hátsó részt felemelve

nyilván leghátra nem kell lenyomni

találd meg azt a helyzetet ahol dörzsölés közben nem öklendezel


+ szájvízzel gargalizálj

2012. dec. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

érezni hogy a nyelvem az, más problémám nincs

2012. dec. 12. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki, akkor én nagyon érzékeny vagyok arra, ha ingerlik a nyelvemet hátul. Még az orvosnál is, amikor hátrarakja azt a fém pálcát, hogy lenyomja a nyelvet, mindig öklendezem. A nyelvem tisztításánál viszont megerőltetem magam, és csak azért is megkapargatom hátul is, hiszen ahogy neked, a lepedéktől nagyon büdös tud lenni a szám. Ezt a 3 kaparást megéri szerintem, még öklendezéssel is. Azért kicsit hozzá lehet szokni, én évek óta csinálom, sosem hánytam el magam, vagy ilyesmi. Próbáld meg úgy, hogy nem kicsi mozdulatokkal vakarod, hanem 2-3 nagy húzással lehúzod a lepedéket.
2012. dec. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi

nekem a 3-4 öklendezésnél már a gyomrom is elkezd fájni mondjuk nem hányok, csak azt hittem van valami mód hogy ez teljesen megszűnjön

2012. dec. 12. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!