Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után akkor hogyan is?

Foghúzás után akkor hogyan is?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ilyen kérdés van,tudom. De erre még nem találtam választ. Szóval mindenhol azt írják,hogy ne öblögessünk.Mondta a fogorvos is. De több helyen olvastam,hogy antibakterális szájvizet lehet rá használni. Meg hogy másnap már lehet fogat mosni. De ahhoz mindenképp kell öblögetés. Akkor végülis lehet,csak finoman?

A másik kérdésem,hogy gennygóc volt a fogamon.A fogorvos mindenképpen gyökérkezelni akarta,de mondtam,hogy húzzuk,és mikor kihúzta mondta hogy jól tettük,mert tiszta genny. Nem kellett volna antibiotikumot írnia?

Mikor kifúrta a fogamat(mert gyógytömés volt benne) nagyon kellemetlen szag csapott meg minket.Ezt még mindig érzem. Fogat mosni nem moshatok,hogy fog ez elmúlni?


Kérem csak az írjon,aki tényleg segít,mert most van elég fájdalmam:)


2012. nov. 29. 12:04
 1/1 anonim ***** válasza:

A mai napon hagyd el a fogmosást és az öblögetést, holnaptól óvatosan moshatsz fogat és szájvizet is használhatsz ( a Corsodil nagyon jó erre )

Antibiotikumot nem feltétlenül kell használni, hiszen ez nem a "klasszikus" gyulladás, hanem valószínűleg ciszta volt a fogad gyökerén. A húzással a ciszta is el lett távolítva, így megszűnt a gyulladásos góc, antibiotikum nem szükséges, a szervezeted nagy valószínűséggel teszi a dolgát segítség nélkül is.

2012. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!