Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felső vagy alsó fogsor romlik...

Felső vagy alsó fogsor romlik jobban? Egyénfüggő?

Figyelt kérdés

Nekem pl. alsó fogsorom bölcsességekkel együtt teljes. 1-2 tömött fog, de jó állapotúak.

Felül viszont borzasztó az állapot. Kiszedegették az őrlőimet anno, mert "rosszak" voltak. (Gyökérkezelés? hahh, inkább húztak az első fájdalomra...)

Most úgy tűnik, az első fogak is kezdenek romlani. 30 éves koromra kivehető felső protkóm lesz? :( Behalok. :( Csak nekem ilyen rosszak a fogaim?



2012. nov. 29. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyénfüggő, mert nekem alul a hátsók vannak nagyon rossz állapotban, felül meg az első 3 fogam között van a szuvasodás. Igaz én nem nagyon ápolom őket, fogorvoshoz se mentem még el, mosni is csak ritkán kb. hetente-kéthetente szoktam, inkább rágózom. De fura hogy elől alul és felül hátul nincs semmi gond velük. 18/L
2012. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor elég szerencsés vagy :D ha nem mosnám a fogam, szerintem mára már nem is lenne...
2012. nov. 29. 15:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem meg pont az ellentétje,a felsőben van 3 tömött és csak fogszabi miatt lett 2 kihúzva.Alul a két hatos tropára ment,kihúzták,de már pótolva lett implantátummal ,úgyhogy "teljes a készlet",a hetesek is elég lestarapáltak,abban most cseréltetem a sima tömést inlay tömésre.
2012. nov. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem 1 felsőben van 1 tömés, az alsó fogsorom teljesen ép

minden étkezés után mosom őket egyetlen gond van velük, a hátsók borzalmasan fogkövesek, mindig kell menni leszedetni róluk

2012. dec. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 guc24 válasza:
Én azt hiszem a felső fogsor hátsó részei. Nekem is elég sz@rok a fogaim.Elmexet javasoltak + fogselymet.
2012. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!