Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kihúzzák az egyik fogamat...

Ha kihúzzák az egyik fogamat hátul, akkor össze fog torlódni a fogsor?

Figyelt kérdés
Nagyon szabályos a felső fogsorom, de ínyig letört hátul az egyik fogam, sztk-s orvos biztosan ki fogja húzni. Sajnos az alsó fogsorral is ugyanez volt, ott összetorlódott. Csak az egyik fogam, de még így is úgy nézek ki, mint egy vámpír. Nem szeretném hogy a felsővel is ez legyen.
2012. nov. 1. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezért kell a hátsó foghiányokat(kivéve 8-as) is pótoltani,amint lehetséges.
2012. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hetest sem kell minden esetben pótolni, sőt, ha a hatost sem, az utóbbi attól függ, hogy hány éves korban történt a foghúzás.
2012. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

6-os fogról van szó. Utána már csak egy 7-esem van, 8-as nincs. Alulról nem tudom melyik fog hiányzik, még kiskoromban húzták ki.

Egyébként 17 éves vagyok. Sajnos nagyon csúnyák voltak a fogaim egy időben, a szüleim nem foglalkoztak vele, hogy orvoshoz vigyenek. Már szinte mindet megcsináltattam, kivéve őt, illetve még egy-két kisebb szuvasodást.

Tudom, hogy magánorvos fel tudná szépen építeni, de jelenleg nem tudom ezt finanszírozni.

2012. nov. 1. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 28-29 évesen(1-2 éve) húzták ki a két alsó hatost,most pótoltatom őket.Az én tapasztalatom az,hogy a hatosok nagyon fontosak rágásnál,úgyhogy azt javaslom,hogy pótoltasd,amint lehet.
2012. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De hogy pótolnak egy olyan fogat, ami helyére már odamászott a 7-es? Vagy a pótlást a 7-es mellé csinálják? Nem értem.
2012. nov. 3. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!