Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fája foghúzás?

Mennyire fája foghúzás?

Figyelt kérdés
Fogszabályzó miatt ki kell húzni két fogamat felül (hátul valamelyikeket) még sosem húzták a fogamat szóval nagyon félek.. aki csinálni fogja, már vagy 30-40 éve dolgozik ott szájsebészként amúgy. de nem tudom, hogy ez lényeges-e. szóval a kérdés: milyen lesz?

2012. okt. 13. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2012. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem vészes túl lehet élni.
2012. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha minden rendben van vele, és érti a dolgát, aki csinálja, akkor megijedni sincs időd :)


Nekem a szájsebészeten a begyulladt fogat úgy kapta ki, mint a szél. Kettő mozdulat jobbra, kettő balra, és kint volt. Négy egész percet voltam a rendelőben, ebből legalább 3-at eszméletlenül töltöttem, miután elájultam :D

2012. okt. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha egészséges szóval nincs belerohadva v begennyesedve akkor normálisan hat az inekció szóval nem vészes....
2012. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem olyan vészes, mint amennyire a sok gyenge ember előadja.
2012. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem gyulladt, akkor max egy kis feszítést érzel, ami szinte semmi. Szerintem neked meg se fog kottyanni, mert nem betegek a fogaid, így jól el tudnak zsibbadni.

Ha beletörik és nem zsibbad el normálisan, akkor kicsit folyni fognak a könnyeid és hálát rebegsz az égnek, hogy túl vagy rajta, de utána már bármibe belevágsz :)

2012. okt. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is pont fogszabályzás miatt kellett kihúzni 2-t, szintén fent, én pénteken voltam.. Megkaptam a szurit mindkét oldalra, mert nem lett volna időm (és kedvem sem) 2x menni, 10 perc alatt elzsbbadtam tőle és fél perc alatt ki is húzta őket, semmit sem éreztem. Nem fájt semmi, mivel nem volt begyulladva egyik sem. Húzás után beszedtem a fájdalomcsillapító, gylladáscsökkentő gyúgyszert és ennyi, így utána se fájt, nem is vérzett max még 2 percig.

Az más kérdés, hogy körülményes a táplálkozás, pláne hogy tágítógumikat kaptam a hátső fogaim közé, hogy beférjen a drót, de majdcsak megszokom. Minden este szedek egy fájdalomcsillapítót, mert eléggé kellemetlen.

Mikor húznak neked, mikor kapod a fogszabit? Hány éves vagy?

Kitartás és bátorság! :)

2012. okt. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
..jah, az csak jó ha rutinos a doki. Az enyém nagyon profi, meg se éreztem a szurit, pedig mielőtt még nem hozzá jártam rettegtem az érzéstelenítőtől meg a fogorvostól is. Ehhez a dokihoz szinte örömmel járok, nagyon jól dolgozik, semmi panaszom nem volt semmire.
2012. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem ma húzták. Addig nem volt semmi baj, amíg bele nem törött. Ketté kellett vágni a dokinak, hogy két darabban ki tudja szedni. Csillagokat láttam, holdastul, mindenestül, de igazán akkor volt rossz mikor elmúlt a zsibbadás. 7 órája volt, de még mindig vérzik, éhes vagyok, fáj a fél fejem, minden bajom van, de túléltem :) De ha simán kijön akkor biztos nem olyan vészes.
2012. okt. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha egészséges a fog (már pedig ha csak fogszabályzó miatt kell húzni, akkor nem gyulladt/szuvas/félig törött, stb.) és nem kezdő a doki, akkor simán megy. Ha profin adja a szurit (az enyém olyan :))))) akkor végképp semmi baj nem lehet, semmit se fogsz érezni.

Húzás után picivel, mikor kezd kimenni az érzéstelenítő, akkor bekapsz egy fájdalomcsillapítót, egyáltalán nem fog fájni, csak a helye lesz érzékeny pár napig és ennyi...

Sajnálom az előzőt, hogy ilyen dokit fogott ki és megszenvedett vele.

2012. okt. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!