Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire általános, hogy...

Mennyire általános, hogy valakinek nem problémás (nem húzásra ítélt) bölcsességfogai vannak?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt látom,hogy nyűglődnek velük és ki akarják huzatni vagy műttetni.Nekem szerencsére sose fájtak,csak a két alsót kelett betömni,mert elkezdtek szuvasodni.
2012. szept. 20. 07:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kb 10 évvel ezelőtt jöttek ki az enyémek és a mai napig semmi bajom velük, még tömni sem kellett.
2012. szept. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem még csak első jön ki, de eddig nincs vele probléma (szerencsére) 23/N
2012. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az a ritka, ha nincs velük gond. De írod, hogy a tiéd is lukas volt. Könnyen romlanak, nem rémisztésnek, de évek múlva akár tovább romolhatnak a te fogaid is, és akkor húzni kell majd, gyökérkezeltetni nem érdemes. De lehet, hogy szerencsés vagy és nem lesz vele gond.

Nekem mind a 4 fekve nőtt, teljesen ferdén, de nálunk mindenkinek a családban, 2őt már kihúztak.

2012. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azért is írtam,hogy "nem húzásra itélt",mert a 2 alsóm már tömött.Egyébként az sztk-s dokim simán hagyta volna szétrohadni őket,egy magándoki ajánlotta fel,hogy mivel nem állnak rosszul,ezért inkább tömni kéne és akkor egy jódarabig nem lesz velük probléma.Egyébként ha a bölcsifogak nem is,de a két alsó hatosom ugyancsak jópárszor megkeserítette az életemet.:(

[link]

2012. szept. 21. 09:09
 5/13 anonim ***** válasza:

Az állami orvosok nem tudom mit művelnek. Volt,hogy elmentem évi ellenőrzésre, majdnemhogy kiabáltak velem, hogy miért jöttem. De volt sok lukas fogam, pl rágófogak barázdái mind feketék, fogak közti lukak stb és azt mondták nem kell tömni. Eszerint én is azt hihettem, hogy jók a fogaim.

Elmentem államiba, elsőnek gyökérkezeltek 2 fogat, régi amalgám és fehétr tömések alatt továbbrohadt a fogam, korona is kell rájuk, 2 bölcsességfogamat kivették, többit is ki kell, mert ferdék és azok miatt tolródtak a fogaim.

Úgyhogy óriási tudatlanság van manapság, hogy mi a rossz fog, államiban nincs se pénz, se szerszámok, az orvosok meg elmebetegek, spórolnak vagy nem adnak érzéstelenítőt.

Örülj neki, hogy elkerültél egy magánhoz, így van esélyed, hogy sokáig megmaradnak a fogaid.

Eddig 150.000et költöttem, még kb ennyi vissza van, de államiban "semmi baja a fogaimnak". De nem sajnálom rá a pénzt, még mindig olcsóbb, mint pótfogak.

2012. szept. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3.sorban, maszekba mentem, elírtam
2012. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jól látom, hogy ki kellett huzatni azt a 2 fogadat?
2012. szept. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen,a két hatosomat ki kelett húzni,de előtte sokat nyűglődtem velük az sztk-ban.Most nyáron pótolták őket implanttal csekély 240E-ért.Egyébként a magánrendelős "kalandjaim" nekem is gyökérkezeléssel kezdődtek(jobb alsó 7-es).Gyakorlatilag az összes tömést ki kelett cserélni,kivéve az egyetlen idei sztk-s tömésemet.
2012. szept. 21. 11:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Jó ára volt, de az legalább már megmarad. Nem értem miért fizetjük a tb-t, félek tőle, hogy más helyeken, nem csak a fogászaton megy ez...
2012. szept. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az a felhábor1ító, hogy pl neked is megmenthető lett volna a fogad, ha időben rendesen kezelik.

Csomó szövődményt okozhat egy begyulladt fog, akár petefészekcisztát is.....Az orvosom weboldalán olvastam.

De legalább megmondanák, hogy nekik nincs keretük megcsinálni a fogat, keress fel egy magánrendelőt, de inkább azt mondják, hogy semmi baja a fognak. Nem értem, aki egyszer megtanulta ezt a szakmát, hogy képes átverni az embereket, amikor tisztán látja, hogy rossz a fog...

2012. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!