Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kiesik valakinek a tömése...

Ha kiesik valakinek a tömése azt újra be tudják tömni? Vagy gyökérkezelik? Esetleg kihúzzák?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Újra betömik. (:
2012. szept. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Természetesen a kiesett tömést pótolják. Ismét kitisztítják a fogadat, ha kell tovább fúrják.

Gyökérkezelést akkor végeznek, ha a gyökér is beteg, szuvas, v. elhalt a fogbél.

A fogorvosoknak is a fogmegtartásra kell törekedniük, csak akkor húznak ki fogat, ha nincs más lehetőség.

2012. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Persze, hogy be tudják újra tömni. Ha a gyökér is sérült (az nagyon fájna, tudnál róla) gyökér-kezelik. A kihúzást a végsőkig el kell kerülni- mert nagyon nehéz (és drága) a fogpótlás. Ha ki akarja húzni- keress egy magánorvost, aki megmenti. És nyomás a fogorvoshoz, mielőbb, magától nem gyógyul be a lukacska.
2012. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Betömik újra.
2012. szept. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Az első válaszoló miért lett lepontozva? :D
2012. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek olyan kedve volt.. :D

Amúgy én sem értem, van, amikor sok kérdésnél olyan jó válaszokat látok, egy gyökér pedig sorban pontozza le mindet. xD (első válaszoló vagyok)


Amúgy visszatérve, nekem mikor a tömés alatt fájt a fogam, mert nem lett rendesen kitisztítva, kiszedték a tömést, és gyökérkezelni kellett, mert olyan mély lett a lyuk.

Ha nem fáj a fogad, akkor semmi gond.

2012. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ian Catman ***** válasza:

HA MÉG LEHET, akkor újra tömik. De minden újra tömés pici tisztítással jár, ami koptatja a fogat. Másrészt, azért esett ki, mert már meglazult, tehát kórokozók bejuthattak alá, ami tovább ronthatta a fogat. Ezért előfordulhat, hogy nem lehet újra tömni, de azért általában megpróbálják.

A gyökérkezelés teljesen más téma. Lehetséges, hogy begyulladt a gyökér, akkor valóban lehetséges az idegek eltávolítása. Jó fogorvosnál nem olyan vészes, mint ahogy hangzik, ma már lehet tökéletesen érzésteleníteni, és hosszabb távon jobb, mert nem fog fájni a fogad. (Igaz, nem fogod érezni, ha teljesen kilyukadt, mivel nem lesz fájdalomérző ideig, egyszer kiesik.)

2012. szept. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!