Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha egy nap csak egyszer mosom...

Ha egy nap csak egyszer mosom meg a fogam (este), akkor hány percig sikáljam?

Figyelt kérdés
2007. aug. 27. 12:10
 1/9 anonim válasza:
66%

Szia,ugye 1 nap 3x mossuk meg és kb. 3-4 percig kell mindenhol.

Ha te csak este,akkor szerintem csak sikáld,amíg bírod.5 perc.

2007. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Bármeddig sikálhatod, nem lesz elég!

Biztos, hogy a környezeted (suliban, munkahelyen, család, barát/barátnő) örül neki, hogy egész nap a szájszagodat kell szagolnia?

Persze az lenne ajó, ha midnen étkezés után fogat mosnál, de ez napközben elég nehéz lenne.

Legalább reggel és este ne hagyd ki!

Még ha te nem is érzed a sajátodat, de borzasztó visszataszító a szájszag.

2007. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Sziasztok! Itt mindenki azt írja naponta 3x igen úgy kellene én nem hiszem el hogy TI naponta 3x megmossátok a fogatokat!

Amúgy pedig a kérdésre a válasz szerintem egy 5-6 perc bőven elég...

2007. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Amennyiben valakinek "szájszaga" van, jó, ha felkeresi orvosát. A szájszag jelenléte jellemzően fogbetegség, de egyéb "bélrendszeri" betegségek is okozhatják. Az egészésges fogazatú és "szervű" embernek nincs szájszaga. (Azaz kellemetlen szájszaga)
2007. aug. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mind1 a szájszag! Naponta legalább kétszer kell. én sem értettem ha este megmosom reggel minek, de muszáj mert este savak és egyebek jönnek fel a gyomorból, amely rontja a fogakat. Napi kétszer 3 perc! nemsok, mindenkinek belefér az idejébe!
2007. szept. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyu! Legalább kétszer kell naponta fogat mosni. KÉTSZER!!! Plusz nem ártana fogselymezni. Az egyik hozzászólnak üzenem, hogy miért mosson fogat reggel ha tiszta a szája: Hááát a reggeli nem "piszkolja" a fogakat?? :) Én legalábbis nem hagynám ki a reggelit semmi pénzért.


Szájszag: állítólag tök normális jelenség, mert éjjel azok a bacik szporodnak el a szájban, amelyek oxigén nélkül is tudnak létezni. Ezek árasztják a kellemetlen szagot állítólag.

2008. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Újabb verzió: napi 2x két percig! Különben elkoptatod a fogzománcod.Fontos,hogy körkörösen moss fogat először alul bentről kifelé haladva,majd felül szintén,a fogak rágófelületét is megmossuk.Legfontosabb az alsó fogsor belső oldala mert itt rakódik le a legtöbb lepedék.
2008. márc. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
de ne ész nélkül sikáld, mert kopik a fognyak
2009. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Reggel este 2-3 perc
2010. febr. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!