Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csinálnak egy olyan...

Mit csinálnak egy olyan foggal ami egyszer már be volt tömve, de kilyukadt máshol?

Figyelt kérdés

Reménykedem hogy csak újra tömik, mert a leghátsó fogam az és azt kihuzatni... :S

De érdekelne, ti mit gondoltok. Hallottam olyanról, hogy vissza tudják építeni a fogat, ez létezik?


2011. jún. 28. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Be lehet újra tömni, ha nagyon hiányos a fog, akkor is létezik rá megoldás, Pl. csap és felépítik a fogat, majd korona jön rá, de van már újabb megoldás is, amit korona nélkül is meg tudnak csinálni.
2011. jún. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

na, én is ugyaebben a cipőben járok...de azt mondta a fogorvos telefonon, hogy semmi baj, ha az előző tömés már elmúlt egy éves, akkor újratömi, és kipótolja a letörött darabot.

az én dokim legalábbis mindent megtesz egy fog megmentéséért, pedig nem is maszekba járok hozzá.

az egy évet azért kell kivárni, mert a tömítőanyag összeépül a fog anyagával, és addig nem szabad megbolygatni.

Remélem Neked ilyen rendes doki van.

üdv.

2011. jún. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már 4 éves tömés van benne, remélem hogy ez is megpróbálja megmenteni a fogat, de ha nem, akkor megpróbálom felvilágosítani a válaszaitok alapján...
2011. jún. 28. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem kihúzták 3 hónap tömés után, mert elhalt alatta a fog. Na meg nem is volt rendesen betömve. És most iszonyatosan fáj a helye még 24 órával utána is, ez normális? Mikor fog a fog helye begyógyulni, az íny összehúzódni?
2011. jún. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsónak: normális, hogy fáj, nagyon meg lett gyötörve a

a fogmeder. egy-két nap szedj Cataflamot.lassan fog össszehúzódni a helye, de pár nap múlva már nem szabad fájnia.ha igen, akkor begyulladt, vissza dokihoz tisztításra.

remélem erre nem kerül sok.

jobbulást!

üdv.

2011. jún. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!