Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tejfogat kell tömni ha az...

Tejfogat kell tömni ha az mozog is egy picit, de nem fáj?

Figyelt kérdés
Tejfog, valószínű ki fog esni, hagyjam ne húzzák ki a fiamnak vagy tömesem be, esetleg húzassam ki?Már egyszer volt dokinák 4 fogát húzták ki nagyon fájt neki, azóta a szó szoros értelmében retteg tőle.Vigyem dokihoz, vagy nyugodtam megvárhatom, kiesik magától ha mozog?
2009. júl. 26. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan megvárhatod. Hugomnak sem tömték be mikor mozgott.
2009. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát lukas a foga? Mert akkor tömik de ha nem lukas akkor miért kellene tömni? És ha lukas akkor sem hiszem hogy be fogják tömni hiszen tejfog majd kiesik és ha már úgy is mozog. Mindenesetre én azért elvinném orvoshoz.
2009. júl. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minek betömni? Akkor szoktak tömni, ha lyukas a fog, nem pedig ha mozog. Szerintem kiesik magától, fölösleges kihúzni.
2009. júl. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, rosszul írtam, lyukas és mozog!
2009. júl. 26. 16:37
 5/7 anonim ***** válasza:
tejfogat nem tömnek be,az biztos!!ha mozog,ne aggódj,kiesik magától!ha nem,akkor vidd el dokihoz,és kihuzza.
2009. júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A tejfogat is ugyanolyan gonddal kell kezelni, mint a maradandót! a lyukas tejfogat igenis be kell tömni, mert gyorsabban szuvasodik, mint egy állandó fog, és könnyen elérheti a maradandó fog csíráját is a szvasodás így az már eleve lyukasan fog kibújni. indokolatlanul pedig kihúzni sem szabad, mert a pl ha még a fogváltásos időszak előtt rágótejfogat húz ki a doki, akkor a hézag melletti fogak elkezdenek közeledni, és nem lesz hely kibújni a maradanó fognak és deformálódhat az egész fogsor/haparás..stb. ezeket nekem mind fogorvos mondta. el kell vinni a gyereket egy normális, lehetőleg gyerekfogászati szakvizsgával rendelkező orvoshoz, és majd ő megmondja, mi a teendő.
2009. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Doki bácsira rá kell parancsolni hogy ne sporoljon az érzéstelenitön, és akkor a gyerek talán nem fog egy életen át rettegni a késöbbiekben a fogdokitól!


Amúgy ha ennyire romlanak a tejfogai akkor ott kálcium gondok vannak...


Eszik a gyerek rendes mennyiségben igazi tejtermékeket, túrót, tejet, fött tojást héjjastol?? Javaslom a kecsketej fogyasztását is, vidéken olcsóbb mint a hipermarketekben.

Kálcium napokat kellene tartani amikor csak kálciumdus ételeket ehetne + naponta fogmosás, és semmi cukros üditő!!

2009. júl. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!